Вхід | Реєстрація

13 порад для швидкого прибирання кухні квартири або будинку

Щоб прибирання кухні не псувало настрій і не робило вам сумний вираз обличчя, необхідно знати і застосовувати лише кілька хитрощів:

  • Не варто робити прибирання всюди і відразу в один день (частіше це вихідний) - займе дійсно багато часу і відійме усі сили. Якщо кожен день приділяти прибиранню кожному шматочку кухні по 10-15 хвилин, то до вихідних вона буде вже чиста.
  • Чим старіше наліт, тим складніше його позбутися. Не запускайте ситуацію: проводьте чистку періодично - кожні 2 місяці.
  • Краще витратитись на знаряддя прибирання, а не на засоби для чищення. Для загального прибирання підійде серветка в дрібну сіточку - вона м'яка, добре вбирає вологу, не залишає розводів. Махрова ганчірочка прекрасно прибирає всі дрібні плями з фасадів, особливо матових. Серветка для стекол і дзеркал(мікрофібра), не залишає розводів, ворсинок, нею протирають глянцеві поверхні. Бажано мати щітки різного ступеня жорсткості.
  • Незамінний помічник на кухні - меламінова губка. Вона працює за принципом наждачки, але зовні схожа на шматок поролону. Ця губка без особливих зусиль впорається з засохлими плямами в холодильнику, жирними на плиті, на фартусі, на робочій поверхні, на підлозі, слідами від їжі в мікрохвильовій печі.
  • Користуйтесь послугами клінінгової компанії Comfort House. Прибирання квартирі, або прибирання будинку та территорії спеціалістами компанії завжди влучна ідея для жителів Києва та супутніх міст,та дозволяє не тільки заощадити гроші, а і свій час.

Губку необхідно намочити, віджати надлишкову воду і протерти брудні місця. Ніяких хімічних засобів не використовуємо. В процесі експлуатації губка поволі дефермується та стирається - це природній процес, і треба мати їх кілька.

Перелік для прибирання на кухні від Comfort House

Після прибирання повторно пройтись чистою вологою тряпкою, адже меламін у складі губки відноситься до небезпечних.

  1. Універсальний та натуральний засіб для очищення кухні можна виготовити самостійно: ? шматка "хозяйственного" мила натерти на середній тертці, залити стаканом гарячої водиб розмішати(можна блендером) добавити 50 гр. гірчичного порошка та 50 гр.соди, перемешати. Вийде паста, якою можна відмити більшість поверхонь на кухні, зокрема фартук, плити, дошки для нарізання,чашки та інше.
  2. У будь-якому безладю існує дратівливий чинник: щось таке, що "напрягає" нас найбільше. Визначте для себе таке місце і починайте прибирання з нього. Адже виконуючи в першу чергу справу, яке нас пригнічує ми відчуваємо полегшення . Найважча частина роботи зроблена і тепер нам все під силу.
  3. Якщо ви беретеся за прибирання у вихідний день, то щоб зробити все швидко і якісно, ??рекомендуємо розділити фронт роботи на кілька ділянок:
    • побутові прилади: холодильник, мікрохвильова піч піч, мультиварка, кавоварка;
    • кухонні фасади і шафки;
    • поверхня для варки, витяжка, духовка, чайник, каструлі і сковорідки;
    • робоча поверхня, фартух;
    • раковина, сантехніка, зона під мийкою;
    • пол, плінтуса, плиткові шви;
    • освітлювальні прилади, вікно, підвіконня, радіатори;
    • рушники і предмети прибирання.

 

Холодильник та інші побутові прилади

Щоб не прибирати постійно полички холодильника від слідів їжі, рекомендуємо застелити їх будь-яким миючим килимком. Їх зараз легко знайти в різних формах, рулон більш зручний тим, що можна вирізати необхідну форму і розмір. Килимок помити простіше і швидше.

На бічні полиці можна застелити паперовий рушник.

Полиці і ущільнювачі протираємо губкою, змоченою в розчині харчової соди і теплої води (на 1 літр 2 ст. Л.) Або ж вище приготованим засобом чи професіймим засобом.

Щоб почистити мікрохвильовку, потрібно налити в скляний посуд води і кинути в неї половинку лимону. Включити мікрохвильовку, довести воду до кипіння. Акуратно відкрити дверцята, дістати посуд і протерти відпарені бруд з запахом лимона.

 

Кухонні фасади і шафки

Кухонні шафи зверху накриваємо папером або газетою - знизу не видно, а в наступний раз прибрати наліт від жирну буде в кілька разів легше.

Очистити кухонні шафи від жирового нальоту допоможе знову все той же саморобний засіб, або суміш соди і рослинного масла в рівних пропорціях. Нанести кашку на забруднену поверхню, а через 30 хвилин стерти м'якою губкою, змоченою у воді. Акуратно використовувати на забарвлених і світлих дерев'яних фасадах.

Для глянцевих фасадів не використовувати абразивні матеріали! Підійде звичайний мильний розчин, протирати м'якою ганчіркою.

 

Варильна поверхня

Спочатку чистимо решітки. Якщо вони знімні - в раковину набираємо воду, засіб для посуду і оцет і замочуємо решітки на 20 хвилин. Якщо решітка велика - її можна замочити у ванні або у великому тазу в тому ж складі. Губкою чистимо грати, якщо нагар сильний - краще взяти щітку з жорсткою щетиною.

Далі з поверхні або плити губкою збираємо все сміття. Наносимо будь-який засіб для чищення або ж наш диво-засіб. Ним же проходимся по фартуху, прилеглому до плити. Вологою ганчіркою все змиваємо. При необхідності поліруємо сухою ганчіркою.

 

Витяжка

У ємність з водою налити 3 літри води, додати 3 столові ложки соди і оцет. Занурити туди знімний фільтр від витяжки та за допомогою жорсткої щітки зчистити весь жировий наліт. Робиться це без особливих зусиль, змиваємо водою і фільтр блищить та сяє.

Поверхню витяжки протираємо губкою, нашим універсальним засобом або засобом для посуду - весь жировий наліт буде прибрано, зверху протираємо сухою тканиною.

 

Духовка

В якості профілактики підійде народний засіб: наливаємо в духовку оцет і за допомогою губки розтираємо оцет по всій поверхні. Залишаємо на 15 хвилин. Потім насипаємо соду і чекаємо, поки вона вступить в реакцію. Жировий наліт стає м'яким і пухким і його легко видалити звичайною губкою. Прибираємо залишки соди і оцту. Завжди захищайте руки гумовими рукавичками. У запущених випадках доведеться користуватися хімією.

 

Каструлі, сковорідки і чайник

Прибрати навіть товстий шар накипу в чайнику допоможе лимонна кислота. Додаємо 2 столові ложки кислоти на літр води, доводимо до кипіння в чайнику і залишаємо ще на 20 хвилин.

Щоб поверхня каструль і сковорідок стала ідеальна, беремо: 100 гр.соди, 1 бут. канцелярського клею (70 гр.) на 10 літрів води. Кип'ятимо 30 хвилин. Всі предмети будуть чисті та блискучі.

 

Раковина, сантехніка, зона під мийкою

Раковина після замочування решіток вже очистилася, її протираємо губкою і змиваємо водою. Або ж використовуємо саморобний універсальний засіб, він, зазвичай, прекрасно справляється.

Якщо сантехніка хромована - головне правило - тримати усі поверхні з хрому сухими! Для цього після кожного використання їх потрібно протирати насухо.

Для сантехніки знову використовуємо універсальний засіб.

Альтернатива:

  • невеликі відкладення(наліт) легко очищаються розчином з миючим засобом для посуду;
  • з сильним нальотом допоможе впоратися харчова сода або лимонна кислота, розведена в теплій воді. Розчин нанести на поверхню, почекати, змити, витерти насухо;
  • стійкий (білий) наліт прибирає столовий оцет. Через 3-5 хвилин змити водою і протерти все насухо.

Вологими антибактеріальними серветками протираємо внутрішню частину фасадів, там, де стоїть відро для сміття.

Відро тримаємо в чистоті. Напевно були ситуації, коли сміттєвий пакет рвався або протікав при вийманні його з відра. В такому випадку виручить ще один додатковий пакет, який забезпечить чистоту відра.

Неприємний запах з відра можна усунути, насипавши завчасно на дно пакета 2-3 ст. л. харчової соди, а потім вже кидати сміття.

 

Пол, плінтуса, плитка

Протираємо плінтуса, пилососимо все сміття, який зібрався за час прибирання, миємо підлогу за допомогою улюбленої швабри. У воду можна додати 10 крапель ефірного масла Чайного Дерева або масла Лаванди, трохи білого оцту. В результаті - отримуємо захист від бактерій, дезінфекцію і аромат.

Повернути каламутній плитці на підлозі колишній блиск можна розчином з лимонного соку з водою в пропорції 1: 1. Пастою з харчової соди і води ідеально відчистити шви в плитці.

 

Секрет ідеально чистих кухонних рушників

У каструлі з гарячою водою, об'ємом 5 л змішуємо пральний порошок 40 гр., Соду 40 гр., Сухий відбілювач (можна найдешевший)- і 3 ст. л. рослинного масла. Опускаємо брудні сухі рушники, доводимо до кипіння, залишаємо до повного охолодження води. Прополоскати або випрати як звичайно.

Не забуваємо - після кожного прибирання всі ганчірки необхідно випрати, бажано в машинці з порошком, а не полоскати під краном.

Розміщено на правах реклами
10 листопада 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації