Що таке 4G та в чому його переваги
Сьогодні, купуючи мобільний телефон чи планшет, перше, на що слід звернути увагу, чи підтримує девайс швидкісний мобільний Інтернет четвертого покоління. Адже технології не стоять на місці, і українські телекомунікаційні компанії пропонують для своїх клієнтів мобільний Інтернет 4G. Із його допомогою можна надзвичайно швидко завантажувати і передавати дані, шо дозволяє користувачеві швидко знаходити у всесвітній мережі потрібну інформацію.
Отож, якщо ви вирішили придбати новий гаджет, слід орієнтуватися, що таке 4G та LTE та чи здатен пристрій працювати в стандартах четвертого покоління.
Коли в Україні з’явився стандарт 4G
Розберемо етапи впровадження 4G в нашій країні:
- У липні 2015-го тодішній глава держави Петро Порошенко видає наказ про впровадження високошвидкісного мобільного Інтернету четвертого покоління.
- Та одного лише президентського указу не достатньо. Через рік Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації почала реалізацію проекту.
- Не обійшлося без спеціальних дозволів Міністерства охорони здоров’я. Так як відомство мало підвищити рівень електромагнітного випромінення. Для цього знадобився ще рік.
- Далі йшла черга за Кабінетом Міністрів. Урядовці визначили діапазон, що став офіційно відкритим для технологій четвертого покоління.
- У результаті січень-березень 218-го став періодом запровадження 4G-технології мобільними операторами.
- Із березня цього року компанія Київстар надає послугу мобільного Інтернету четвертого покоління на станціях столичного метрополітену.
4G та LTE — що спільного в стандартах
Слід наголосити, що від самого початку LTE технологія (перекладається як довгостроковий розвиток) являється складовою мобільного Інтернету четвертого покоління. З’явилася у якості покращеної версії 3G. У процесі розвитку високошвидкісного Інтернету фактично стала складовою 4G. Тому якщо у описі до девайсу вказано, що він підтримує LTE, можна сміливо купувати його.
За що 4G називають високошвидкісним Інтернетом? Мережа четвертого покоління має здатність завантажувати інформацію зі швидкістю до 700 Мбіт/с. При цьому власники гаджетів, що підтримує 4G, передають дані зі швидкістю до 90 Мбіт/с.
Як перевірити, чи підтримує девайс 4G зв’язок
Фахівці наголошують, що один із основних критеріїв перевірки, — це рік випуску вашого гаджета. Смартфони і планшети, що з’явилися у 2014-му і пізніше, підтримують зв’язок четвертого покоління.
Для того, щоб перевірити девайс, необхідно знайти в меню пункт «мобільні мережі». У переліку має значитися 4G або LTE.
Досить чекати, доки завантажиться файл на ваш «бабушкофон», купуйте сучасні девайси та користуйтеся високошвидкісним Інтернетом.