- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Годівниця для пташок: дешево і красиво
Через кілька днів в Україні суттєво похолодає. Метеорологи обіцяють справжні зимові «мінуси» вночі. Хоча про сніг поки що не говорять. І взагалі, за народними прикметами, наступна зима теж має бути досить теплою. Але все вищесказане не означає, що не потрібно турбуватися про те, як перезимуємо. І не лише ми, люди, а й безліч живих істот поряд з нами.
Традиція ставити годівнички для пташок є давньою і гарною.Хоча кілька десятиліть тому це вважалося ледве не обов’язком піонерів, але відміняти її, попри суцільну декомунізацію, ніхто не збирається.
От тільки ціни зараз на дерев’яні та виготовлені з інших матеріалів годівнички для птахів справді «кусаються». Простий виріб пристойної якості коштує від 150 до 300 гривень. А ексклюзивні «екогодівнички» взагалі можуть оцінюватися і в кілька тисяч.
Між тим, існує досить багато способів виготовити годівничку для пернатих із підручних матеріалів, котрі є в кожному домі. Для цього підійде навіть те, що люди зазвичай вважають непотребом і викидають у сміттєві контейнери.
Скориставшись порадами, наведеними нижче, ви досягаєте одразу двох цілей – і пташок годуєте, і довкілля не засмічуєте.
Отже, із чого можна зробити просту й дешеву годівничку для птахів:
- зі скляної тари;
- із сіток;
- із залізних банок;
- зі старого посуду;
- з пластикових пляшок;
- дерев’яні;
- з овочів.
Годівниці зі скляної тари
Зробити таку дуже легко. Для цього підійдуть банки, об’ємом від 1 л до 2 л. Надіти на шийку пластикову кришку і прорізати в ній отвір. Всередину засипати корм. Підвісити в горизонтальному положенні. Переваги такої годівниці:
- не потрапляє сніг;
- не задуває вітер;
- великі птахи (ворони, сороки) не зможуть відбирати корм у маленьких пташок;
- довголітній термін служби.
А от є ще годівниці зі скляних пляшок. Їх потрібно закріпити вниз шийкою, підставивши внизу блюдце, у яке буде висипатися корм.
Як варіант, можна просвердлити або вирізати в пляшці отвір, у який буде залітати пташка за кормом. У цьому випадку потрібно не забути про підніжку для пташки.
Годівниці із сітки
Погодувати птахів можна і більш примітивним способом, головне, щоб пернаті були ситі. Сітки з полімерного матеріалу, з дрібними отворами, потрібно скріпити так, щоб вийшов мішечок, у який засипають корм і розвішують на мотузочці біля вікна або на дереві. Перевагою є простота і швидкість виготовлення.
Для тих, кому цей спосіб дуже простий, є більш оригінальні й красиві годівниці з сіток, але їхнє виготовлення буде більш тривалим.
Потрібно взяти садову пластикову сітку з дрібними отворами. Скрутити з неї циліндр і закріпити в такому положенні. Взяти два піддони від квіткових горщиків і закріпити їх зверху і знизу циліндра. Після прикріплення нижнього блюдця, засипати корм всередину. У верхньому блюдці (або по краях сітки) зробити кріплення, щоб розвісити годівницю на гілці.
Годівниці із залізних банок
У цьому випадку є два варіанти виробів:
• Вертикальна годівниця. У стінках банки роблять невеликі надрізи, щоб птахи могли клювати корм. Обов’язково зробити підніжки на нижній основі. Верхня частина повинна закриватися.
• Горизонтальна годівниця. До отвору, в який будуть залітати птахи за кормом, потрібно прилаштувати підніжку. Декорування самої банки — на власний розсуд.
Перевага таких годівниць: відносна швидкість виготовлення, тривалий термін служби, не боїться ударів.
Старий посуд, як годівниця для птахів
Старий керамічний посуд згодиться для створення оригінальної годівниці, яка не тільки наситить пташок, але й прикрасить похмурий холодний пейзаж. Це головний плюс цих годівниць. Адже процес їх виготовлення вимагає деякої вправності: проробити отвори для кріплень, не зруйнувавши виріб.
Пластикові годівниці
Для годівниць підійдуть:
- баклажки від 3 л до 6 л;
- пляшки від 1 л до 2 л;
- каністри від 1 л до 35 л.;
- контейнери з кришками;
- невеликі відерця.
Як їх пристосувати під годівниці — це вже справа фантазії.
Перевагами годівниць із пластикових виробів є:
- легкість виготовлення;
- довгий термін служби;
- не боїться ударів і перепадів температури;
- дешевизна вихідної сировини.
Головне — потрібно врахувати, що тонкий пластик із пляшок і баклажок під час розрізання, стає гострим і може пошкодити тонкі лапки птахів. Тому ту частину зрізу, де будуть сідати пташки, потрібно або розтопити на вогні, або ж надіти гумові трубочки.
Дерев’яні годівниці
Ця категорія годівниць може бути виготовлена:
- із суцільного зрізу дерева;
- із дощок;
- із гілок або паличок;
- із фанери або іншого деревного матеріалу.
Рекомендується виготовляти годівниці з дахом, щоб був захист від прямого попадання снігу і дощу в корм. Вироби з дерева завжди привертають погляди, бо показують майстерність і вправність майстра. Тому плюсом цього типу годівниць є не тільки екологічність сировини, але і привабливий вигляд.
Годівниці з плодів рослин
Оригінальні годівниці виготовляються з:
- гарбуза;
- шкаралупи кокоса;
- апельсинової кірки.
Розрізавши плід і витягнувши м’якоть, можна сміливо засипати корм, чіпляти мотузку або дріт і підвішувати на гілці. Оригінально, красиво і просто.