- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Чому листя у кімнатних рослин починає в’янути
Рослині, як і будь-якому живому організму, необхідна увага і турбота. Якщо ви не створите кімнатним квітам ідеальні умови утримання, вони почнуть хворіти. Одна з тривожних ознак — листя втрачає природну пружність, в’яне, хилиться вниз, опадає. Є кілька причин для такого явища.
Рослина перегрілася. Кімнатні культури, особливо тропічні (субтропічні), полюбляють тепло. Однак досить мало домашніх квітів витримують вплив прямих сонячних променів. Більшості з них достатньо розсіяного світла. Тому слід вибирати місце для квіткових горщиків на підвіконнях зі східної або західної сторони квартири.
Коли це зробити неможливо, рослину просто притіняють за допомогою жалюзі, легкої фіранки або розташовують її неподалік від вікна, куди не потрапляють спекотні промені сонця.
Іншою причиною, коли кімнатна культура втрачає тургор, може стати занадто сухе повітря взимку. Це відбувається, коли горщик розташований занадто близько до системи опалення або будь-яких нагрівальних приладів. Якщо ситуацію не змінити, рослина почне хворіти.
Корінню не вистачає повітря. Занадто тісний горщик за наявності потужної кореневої системи може також стати причиною в’янення горщикової культури. Щоб квітка нормально розвивалася, її слід не рідше 1 разу на 2–3 роки пересаджувати у трохи більшу ємність з повною заміною ґрунту. Це дасть простір для розвитку коріння, та й поживних речовин у свіжому ґрунті буде більше.
Крім того, доглядаючи за домашніми рослинами, потрібно стежити за якістю і структурою ґрунту. Не можна обходитися тільки поливом і підгодівлею. Після кожного зволоження ґрунту слід його розпушувати, щоб коренева система могла дихати.
Якщо ґрунт у горщику довго не замінюють, він виснажується, втрачає структуру і злежується. Для полегшення доступу кисню, у таких випадках є сенс замінити ґрунт.
Рослина перегодована. Деякі кімнатні культури дуже повільно розвиваються. Бажаючи прискорити процес вегетації, недосвідчені квітникарі починають посилено підгодовувати квіти мінеральними добривами і органікою. Однак такі необачні дії можуть призвести не лише до хвороби квітки, але і до її загибелі. Слід враховувати, що не усім рослинам у вегетаційний період потрібні систематичні мінеральні підгодівлі. Деякі культури їх взагалі не потребують, оскільки за природних умов ростуть на мізерному, піщаному або кам’янистому ґрунті. Те ж саме стосується і органіки.
До внесення добрив слід ставитися обережно: використовувати за інструкцією, суворо дотримуючись дозування. У сильну спеку, взимку і у період спокою рослини не підгодовують взагалі.
Квітка захворіла. Втрата тургору може трапитися через банальну неуважність, якщо ви забули вчасно полити квітку. Інша справа, якщо на листових пластинах з’являються світлі плями, смуги або легкий наліт — це сигнал про те, що рослина захворіла. Щоб встановити причину в’янення, слід її уважно оглянути.
Світлі плями на листі можуть свідчити про ураження квітки шкідливими комахами, що харчуються клітинним соком рослин. Це можуть бути: попелиці, білокрилка, щитівка, трипси, павутинний кліщ, борошнистий червець.
Неправильний догляд провокує зараження квітки бактеріальними або вірусними (грибковими) захворюваннями. Борошниста роса, біла гниль, пероноспороз, біла мозаїка — небезпечні інфекції, що викликають плямистість на листових пластинах. Своєчасне виявлення причини — запорука порятунку квітки.