- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Чому не можна пити з паперових стаканчиків
Середньостатистична людина, яка випиває три звичайні чашки чаю або кави в день з паперового стаканчика, проковтне 75 тисяч крихітних мікропластиків, невидимих неозброєним оком. Про це свідчать результати дослідження.
За даними міжнародної дослідницької компанії Imarc Group, у 2019 році у всьому світі було вироблено близько 264 мільярди паперових стаканчиків для їжі і напоїв, таких як чай, кава, шоколад, безалкогольні напої і супи.
За даними Imarc, споживачі використовують паперові стаканчики через швидкий спосіб життя і щільний графік, а попит стимулюється зростаючою тенденцією в сфері обслуговування їжі на винос і готових до вживання продуктів харчування у всьому світі. Паперові стаканчики також не вимагають очищення і можуть бути легко викинуті після використання.
Однак вчені Індійського технологічного інституту б’ють на сполох.
— Мікропластики діють як переносники забруднюючих речовин, таких як іони токсичних важких металів, таких як паладій, хром і кадмій, а також органічних сполук, які є гідрофобними (відштовхують воду) і можуть проникати в царство тварин. При регулярному їх вживанні згодом наслідки для здоров’я можуть бути серйозними, — говорить автор дослідження Судха Гоель.
Дослідники налили очищену воду з температурою 85-90 градусів за Цельсієм в паперові стаканчики і залишили на 15 хвилин перед тим, як провести аналіз мікропластика під флуоресцентним мікроскопом. Результати були несподіваними.
— Ми змогли підтвердити потрапляння мікропластика, а також часток субмікронного розміру в воду за допомогою скануючого електронного мікроскопа. Одноразовий паперовий стаканчик, підданий впливу гарячої рідини протягом 15 хвилин, буде містити приблизно 10,2 мільярда субмікронних частинок, — каже Судха.
Крім того, за допомогою іонної хроматографії вчені спостерігали перенесення іонів у воду з паперових стаканчиків, підтверджуючи, що мікропластик може потрапляти в гарячі напої.