- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Омолоджуємо старі фіалки
Щадний спосіб. Цей спосіб підходить, якщо сенполії 3-4 роки, коли серйозних заходів можна уникнути. Зрозуміти, що квітка потребує оновлення, можна за зовнішнім виглядом. Вона витягується, стовбур грубішає і листя піднімається від землі та стає крихким. Квіти дрібнішають, з'являються рідше і часто обсипаються, так і не розкрившись.
Потрібно витягнути земляну грудку з рослиною з горщика, видалити нижнє листя і частину старого коріння. На дно укласти дренажний шар, розташувати фіалку в ємності і досипати свіжий ґрунт, заглиблюючи рослину до нижнього листя. Якщо горщик став тісним, то переставте у більший за розміром, але «на виріст» його брати не потрібно. Коренева система у фіалки слабка, росте більше в ширину. Їй краще підійде низький горщик, подібний до чаші, щоб коріння не загнивало. Новий субстрат рекомендується обробити розчином фунгіциду, марганцівки або ж прогріти в мікрохвильовці для дезінфекції.
«Переселенця» варто полити теплою відстояною водою і накрити скляною банкою або пластиковим пакетом для створення тепличного ефекту. Щойно почне прокльовуватися нове листя, можна захист прибирати.
Радикальний спосіб. Цей спосіб використовують, коли фіалці 5-6 років. Гострим ножем треба зрізати кілька міцних листочків з першого-другого ярусу. Це матеріал для живцювання. Рекомендується 1-2 години потримати їх на повітрі, щоб виділення соку зупинилося. Стрес підвищує імунітет і прагнення вижити.
У теплій воді необхідно розчинити кілька таблеток активованого вугілля для профілактики захворювань, поставити туди близько 3 листочків. Ємність вибираємо невелику, листя не має торкатися води. Зазвичай через 10-15 днів з'являється коріння, і фіалку можна висаджувати в теплицю або окремі склянки, заглиблюючи на 1,5 см у ґрунт.
Рекомендується до повного вкорінення тримати рослини неподалік від вікна, поливати теплою відстояною водою. Коли листя почне зростати, парник спочатку потрібно відкривати на день, а потім прибрати зовсім.
Слід розуміти, що повне оновлення сенполії за допомогою листя займає багато часу. Формується нова повноцінна розетка близько 2 років. Тому є сенс улюблені сорти омолоджувати поступово, у кілька етапів і різними способами, щоб не залишитися без квітів надовго.