- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як не постраждати під час грози
Гроза відноситься до небезпечних для людини природних явищ. Загрозу під час грози несе блискавка, яка є величезним електричним розрядом між хмарами або між хмарами та землею. Блискавка може спричинити лісові пожежі, загорання будинків, може вразити людину.
Так, під час нещодавньої грози в області блискавка влучила у житловий будинок в с. Горбанівка Полтавського району. Під час пожежі згоріла покрівля з металочерепиці по дерев’яній обрешітці на площі 70 м2 та домашнє майно на горищі. Пожежники встигли врятувати від знищення двоповерховий будинок.
У травні та влітку грози виникають досить часто. Тому задля своєї безпеки дуже важливо знати правила поведінки під час грози.
Найбільша кількість нещасних випадків у грозу (90%) відбувається на відкритій місцевості. Тож, перш за все, уникайте відкритих місць!
Під час грози краще перебувати у приміщенні або в машині, якщо зняти всі металеві антени з її поверхні. Для захисту будинків та інших споруд треба використовувати блискавковідводи.
Якщо ви перебуваєте вдома, то зачиніть всі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, адже він притягує кульову блискавку, як магніт. У приватному будинку у цей час не паліть піч – блискавка може проникнути в будинок через димохід. Вимкніть усі електроприлади, вийміть з мережі живлення всі штекери та зовнішні антени.
Якщо ви все ж таки опинились під час грози не в приміщенні, то пам’ятайте, що небезпечно знаходитись на підвищеному місці, біля металевих конструкцій, ховатись під окремо стоячими деревами і під навісами!
Якщо ви опинилися у полі, то знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб воно було сухим, бо волога земля сильніше проводить електрику. Cядьте, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд.
Якщо під час грози ви опинилися у лісі, то знайдіть низькі дерева, що ростуть поруч. Ніколи не ховайтеся під одиноким високим деревом – це небезпечно. Запам’ятайте, що найбільш небезпечні дерева – це дуб, тополя, ялина, сосна. Рідко блискавка влучає у березу та клен.
Якщо вас двоє, троє чи більше, - не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд перебігає через контакт людських тіл.
Не користуйтесь під час грози мобільними телефонами, бо вони є своєрідними приймачами блискавки;
В грозу не бігайте і не плавайте, зупиняйтесь, якщо ви їдете на велосипеді чи мотоциклі.
Якщо все ж таки лихо трапилося, і людину уразила блискавка, то потерпілому необхідно надати допомогу:
- розстебнути одяг, укласти на спину, підкласти валик із одягу під шию, щоб створити кращу прохідність шляхів дихання;
- у разі відсутності дихання розпочати штучне дихання способом „рот у рот” або „рот у ніс”;
- у разі зупинки серця негайно почати одночасно робити закритий масаж серця та штучне дихання;
- в будь-якому випадку треба негайно звернутись за допомогою до лікаря.