Вхід | Реєстрація

Як не постраждати під час грози

Гроза відноситься до небезпечних для людини природних явищ. Загрозу під час грози несе блискавка, яка є величезним електричним розрядом між хмарами або між хмарами та землею. Блискавка може спричинити лісові пожежі,  загорання будинків, може вразити людину.

Так, під час нещодавньої грози в області блискавка влучила у житловий будинок в с. Горбанівка Полтавського району. Під час пожежі згоріла покрівля з металочерепиці по дерев’яній обрешітці на площі 70 м2 та домашнє майно на горищі. Пожежники встигли врятувати від знищення  двоповерховий будинок.

У травні та влітку грози виникають досить часто. Тому задля своєї безпеки дуже важливо знати правила поведінки під час грози.

Найбільша кількість нещасних випадків у грозу (90%) відбувається на відкритій місцевості.   Тож, перш за все, уникайте відкритих місць!

Під час грози краще перебувати у приміщенні або в машині, якщо зняти всі металеві антени з її поверхні. Для захисту будинків та інших споруд треба використовувати блискавковідводи.

Якщо ви перебуваєте вдома, то зачиніть всі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, адже він притягує кульову блискавку, як магніт. У приватному будинку у цей час не паліть піч – блискавка може проникнути в будинок через димохід. Вимкніть усі електроприлади, вийміть з мережі живлення всі штекери та зовнішні антени.

Якщо ви все ж таки опинились під час грози не в приміщенні, то пам’ятайте, що небезпечно знаходитись на підвищеному місці, біля металевих конструкцій, ховатись під окремо стоячими деревами і під навісами!

Якщо ви опинилися у полі, то знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб воно було сухим, бо волога земля сильніше проводить електрику. Cядьте, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд.

Якщо під час грози ви опинилися у лісі, то знайдіть низькі дерева, що ростуть поруч. Ніколи не ховайтеся під одиноким високим деревом – це небезпечно. Запам’ятайте, що найбільш небезпечні дерева – це дуб, тополя, ялина, сосна. Рідко блискавка влучає у березу та клен.

Якщо вас двоє, троє чи більше, - не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд перебігає через контакт людських тіл.

Не користуйтесь під час грози мобільними телефонами, бо вони є своєрідними приймачами блискавки;

В грозу не бігайте і не плавайте, зупиняйтесь, якщо ви їдете на велосипеді чи мотоциклі.

Якщо все ж таки лихо трапилося, і людину уразила блискавка, то потерпілому необхідно надати допомогу:

- розстебнути одяг, укласти на спину, підкласти валик із одягу під шию, щоб створити кращу прохідність шляхів дихання;

- у разі відсутності дихання розпочати штучне дихання способом „рот у рот” або „рот у ніс”;

- у разі зупинки серця негайно почати одночасно робити закритий масаж серця та штучне дихання;

- в будь-якому випадку треба негайно звернутись за допомогою до лікаря.Автор: Управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА
16 травня 2012 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації