Вхід | Реєстрація

Рослини, що мають повітряне коріння

Чимало кімнатних культур мають повітряне коріння. Іноді воно майже непомітне і виглядає, як маленькі пухирці на стовбурі.

Юка. На своїй батьківщині, у Північній Америці, юка росте в посушливих регіонах. Тому додаткове надходження вологи з повітря для неї життєво необхідне.

Повітряне коріння доставляє рослині воду. Крім того, воно виконує функцію розмноження. Отримати молодий екземпляр юки вегетативним способом можна і в домашніх умовах. Для цього верхівка рослини з повітряним корінням переноситься в новий горщик, який не повинен бути занадто великим. У значній кількості субстрату юка буде довго нарощувати кореневу систему. Тільки потім її зелена маса почне збільшуватися в об'ємі.

Дифенбахія. Ідеальною температурою для вирощування дифенбахій вважається +25 градусів. Вологість повітря в приміщенні повинна бути близько 60%. Якщо цей показник знижується, повітряне коріння у рослини може висихати.

Пагони з повітряним корінням часто використовують для розмноження. Їх пересаджують в суміш торфу з листовим і дерновим ґрунтом. Можна на час накрити посадки плівкою, щоб створити парниковий ефект.

Поливають дифенбахію два рази на тиждень. Іноді слід застосовувати комплексне добриво. Усі процедури краще виконувати в рукавичках: культура досить отруйна.

Фікус. У домашніх умовах найчастіше розводять фікус каучуконосний, фікус ліровидний і фікус Бенджаміна. При правильному догляді рослини прекрасно себе почувають і навіть плодоносять ягодами, схожими на інжир.

Початківців квітникарів часто хвилює питання, що означають невеликі виступи на стовбурі фікуса. Насправді це повітряні корені. Таким чином декоративна культура реагує на підвищену вологість повітря.

Іноді такі пагони вилазять прямо з ґрунту. Видаляти їх не варто, оскільки в повітряного кореня є додаткова функція — отримувати і передавати іншим клітинам кисень.

Драцена. Оптимальною вологістю для драцени вважається 65%. При більш сухому повітрі листя може пожовтіти. Підвищений вміст водяної пари несе іншу проблему: драцена починає утворювати повітряні корені. Само по собі це безпечно. Рослина родом із посушливих регіонів Європи, Азії та Австралії. Таким чином вона пристосувалася добувати вологу з повітря.

Однак знизити вологість у приміщенні все-таки варто. При відносно невисокій температурі в період спокою багаторічник може постраждати від захворювань.

Монстера. У природному середовищі монстера плететься на високі дерева. Повітряне коріння в цьому випадку виконує функцію опори: воно може чіплятися за навколишні предмети або просто спиратися на ґрунт.

Молоді рослини пересаджують щороку. Субстрат для монстери повинен складатися з листового перегною і піску. Повітряні пагони іноді вкорінюються, це цілком нормальний процес.

Досвідчені квітникарі ставлять поруч з горщиком тубу з отворами і заправляють в них коріння, щоб воно не заважало під час догляду. Видаляти відростки не можна — монстера може сповільнитися в зростанні і виглядатиме не дуже привабливо.

24 грудня 2020 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації