- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Збережіть і себе, і автомобіль
Цьогорічна зима в грудні цілком виправдовує прогнози синоптиків, котрі обіцяли, що вона буде м’якою і малосніжною. Але це не означає, що зовсім не засніжить і не заморозить у січні та лютому. І до цього повинні бути готові як комунальні служби, так і рядові автомобілісти.
Досвідченим автолюбителям добре відомо, що зимова їзда та експлуатація автомобіля в холодну пору суттєво відрізняється від умов літа, весни та осені. І шанси потрапити в неприємну ситуацію, якою може бути що серйозне ДТП, що звичайна поломка в дорозі, взимку, у порівнянні із літом, суттєво зростають.
Але людська пам’ять здатна забувати. Окрім того, на дорогах щороку з’являються тисячі водіїв?новачків. Тому нагадуємо головні правила і перестороги щодо зимової їзди на автомобілі.
1. Потрібно обов’язково «перевзутися». Їзда на автомобілі з літньою гумою — великий ризик. Зимова гума при русі по льоду або дорозі, покритій снігом, здатна зменшити гальмівний шлях автомобіля в півтора рази. Тому змінити літню гуму на зимову повинен кожен автолюбитель, який експлуатує автомобіль взимку.
Пам’ятайте, з першою появою снігу на дорогах кількість аварій зростає в шість (!) раз. Це трапляється через те, що більшість автолюбителів не встигли «перевзутися» на зимову гуму.
2. Небезпечно мити автомобіль узимку. По-перше, можливе примерзання замків і ручок автомобіля, внаслідок чого ускладнитися доступ всередину. По-друге, при мийці на морозі може руйнуватися лакофарбове покриття. Це призводить до утворення ледь помітних мікротріщин, які в майбутньому переростуть у серйозні тріщини на кузові машини.
Як правильно мити машину взимку і навіщо це робити
Внаслідок вищеназваних причин слід покривати кузов автомобіля воском, дверні замки — розморожувачем замків, дверні ущільнювачі і петлі змастити силіконовою змазкою (але ні в якому разі не WD-40). Необхідно перевірити акумулятор перед зимою, достатньо він заряджений і чи не розрядиться в морози. Для цього необхідно перевірити акумулятор на працездатність.
У двигун заливайте масло у відповідності із сезоном, якщо користуєтеся сезонним маслом, або замініть його, якщо залита «всесезонка».
3. Не рекомендується ставити автомобіль на ручне гальмо. Після тривалої стоянки автомобіля, не зможете рушити з місця. Це трапляється внаслідок потрапляння води (талого снігу) в гальмівні колодки. І за ніч вода замерзає, що призводить до примерзання колодок. Рекомендується ставити автомобіль або на першу, або задню передачу, або на «один клік» ручника.
4. Слід дотримуватися дистанції. Зимовий стиль водіння повинен відрізнятися від літнього. Ніяких пробуксовок і різких гальмувань. Рухи повинні бути плавними і вивіреними. Не варто їхати за автобусами або вантажівками. Адже є великий шанс при заносі опинитися під колесами великовантажних вантажівок. Це пояснюється тим, що у вантажівок та автобусів більш високий коефіцієнт зчеплення з дорогою, ніж на легкових автомобілях.
5. Якщо на автомобілі відсутня система АБС, то при гальмуванні потрібно відвикати тиснути педаль «в підлогу». Гальмувати слід плавно, краще невеликими качками. Також взимку ефективне гальмування двигуном. Потренуйтеся сповільнювати рух зниженням передачі. Під’їжджайте до світлофора на включеній передачі, а не на «нейтралці». Особливо це необхідно власникам машин із заднім приводом.
6. Взимку, коли дорога покрита снігом, видимість вночі набагато краща, і значно гірша вона на мокрому і темному асфальті у відлигу. Ніколи не починайте рух із запітнілим або обмерзлим склом і дзеркалами. Краще почекати 5–10 хвилин, поки двигун прогріється і пічка почне нормально працювати (чим вища температура мотора — тим краще пічка дує).
7. Намагайтеся не потрапляти колесами на лінію розмітки. При мінусовій температурі вони будуть ковзати на льоду. Теж саме відноситься і до трамвайних колій, будьте гранично обережні!