Чи можна обробляти рослини фунгіцидами взимку?
Ще якийсь десяток років тому і професійні агрономи, не кажучи вже про садівників чи городників, котрі займаються вирощуванням всяких овочів-фруктів на аматорському рівні, почувши таке запитання, покрутили б пальцем біля скроні.
А відповідь давалась очевидною – мороз, дерева в льоду, земля вкрита снігом, сплять рослини, а разом із ними шкідники та хвороби, котрі їм дошкуляють. Які можуть бути обробки?
Але кліматичні умови в Україні змінюються настільки стрімко, що ще вчора непотрібні, навіть шкідливі агроприйоми, сьогодні вже стають актуальними. І каталог препаратів Аптека Садівника можна починати вже взимку.
Приміром у минулому 2019 році, коли середньодобова температура повітря в грудні становила рекордні 3,8 градусів по Цельсію із плюсом, багата професіоналів суничників були змушені розкривати накриті агроволокном плантації і обробляти їх мідьвмісними препаратами. Масово обприскували і фруктові садки. Хто застосовував відому протягом століть бордоську суміш, хтось більш сучасні і простіші у використанні гідроокис чи сульфат міді.
Справа у тому, що за відсутності морозів і стабільній плюсовій температурі на рослинах пробуджувались і починали робити свою чорну справу різноманітні хвороботворні грибки.
А будь-який професіонал, ба, навіть досвідчений аматор підтвердять, що краще зробити одну-дві профілактичні обробки рослин ранньою весною, аніж вже у травні або червні, не завжди успішно побороти хвороби, які вже розвинулися.
Зараз же, за фактичної відсутності звичних для зими погодніх умов фунгіцидний захист рослин можна починати вже взимку. У такому разі можна, як кажуть вполювати двох зайців – і рослини захистити, і досягти того, що майбутній урожай буде безпечнішим для екології та свого здоровя. Адже до початку збору тієї ж суниці, абрикосів, яблук, черешень залишається ще кілька місяців і застосовані хімічні пестициди встигають повністю розкластися.
Ще дрозофіли Сузукі нам не вистачало
Через кліматичні зміни аграрії очікують появи в Україні нових ще на бачених садівниками та городниками шкідників. Зокрема власники садків та ягідників бють на сполох і попереджають про небезпеку появи дуже небезпечного шкідника дрозофіли Сузукі. Від цієї крихітної комашки вже давно потерпають плантатори в Німечині та Польщі. Ненажерлива і дуже плодюча дрозофіла здатна повністю знищити або зробити непридатним для вживання в їжу урожай суниці, малини, лохини.
Тому окрім перевірених фунгіцидів Гарт, Страж, Фундазим можна вже запасатися інсектицидами Колібріс, Антигусінь, Антижук, Антикліщ. Зважаючи на погоду із вірогідністю в майже сто відсотків можна стверджувати, що все це в сезоні 2021 року знадобиться. Інакше можна залишитися без урожаю.