- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Саджаємо відросток кімнатної рослини
У квітникарів є секрети з вирощування кімнатних рослин. Особливо трепетно вони ставляться до нового відростка, який давно мріяли отримати у свою колекцію. Деякі прикмети і поради цілком логічні, інші ж абсолютно незрозумілі.
Дати жовту монету. Заведено вважати, що не можна просто так приймати відросток, інакше можна «забрати» в господаря цю квітку назовсім. Існує традиція замість такого подарунка дати жовту монетку. Швидше за все, особливої різниці немає, якого кольору будуть гроші. Просто історично склалося так, що мідні розмінні монети дешевші й віддати їх не шкода.
Вибрати субстрат. Правильний ґрунт для квітів значно важливіший монет. Кращим вважається схожий на звичний, у якому квітка росте в природі. Більшість рослин любить нейтральний або злегка кислий ґрунт, але є і винятки. Наприклад, кактуси і всім відомі «наречена» і «наречений» добре себе почувають на вапняних землях. Цей момент потрібно теж враховувати. Можна попросити господиню поділитися секретом успіху.
У наш час ця проблема легко вирішується, у магазинах можна купити готовий субстрат для будь-якої рослини. Хорошою вважається легка, повітропроникна земля, що містить необхідні мікроелементи: азот, калій, магній, фосфор, кальцій та інші. Склад і призначення написані на упаковці.
Можна приготувати субстрат для квітів самостійно з перегною, перепрілого листя і піску. Не лінуйтеся продезінфікувати ґрунт в мікрохвильовці або розчином фунгіциду. Ця проста дія часу займає небагато, зате запобіжить проблемам надалі.
На дно горщика обов'язково покладіть дренажний шар, щоб не утворювався застій вологи. Ґрунт повинен добре пропускати воду.
Створити «тепличку». Для того, щоб відросток добре вкоренився, рекомендується створити тепличні умови. Підвищена вологість і тепло стимулюють нарощування кореневої системи. Зайві листочки потрібно видалити, щоб рослина не витрачала сили на них.
Відросток заглиблюють у землю, рясно поливають і накривають прозорим пластиковим пакетом, скляною банкою або склянкою, злегка вдавлюючи краї. Краплі вологи і запотівання, що з'явилися, підкажуть, що все зроблено правильно.
При поливі «парник» слід провітрювати. Як тільки з'являться перші бруньки, його можна залишати відкритим на 2-3 години в день. Якщо бачите, що квітка впевнено пішла в ріст і випустила нові листочки, «тепличку» можна прибрати.
Навіщо поливати квіти гарячою водою
Часом домашнім рослинам потрібен шок, аби продемонструвати весь закладений в них потенціал. Багато квітникарів давно практикують для стимуляції пишного цвітіння такий прийом, як полив гарячою водою.
Кімнатна рослина, «вважаючи», що дні її полічені і найкращий час залишився позаду, починає піклуватися про залишення після себе потомства, а значить, і про цвітіння.
При проведенні процедури слід керуватися наступними рекомендаціями:
- Приблизно за пів години до запланованої екзекуції рослину поливають звичайною відстояною водою кімнатної температури. Згодом вона не дозволить гарячій воді активно вбиратися в ґрунт, обпалюючи чутливі корінці.
- Горщик з кімнатною рослиною ставлять у ванну і поливають з душу гарячою водою, нагрітою до температури +40...+60 C (повинна терпіти рука), роблячи напір не дуже сильним, протягом 30-40 секунд. Після закінчення процедури горщик так і залишають у ванні на всю ніч.
- Після проходження гарячого випробування квітку не поливають і не обприскують протягом одного-півтора тижнів.
- Дані терапевтичні заходи не рекомендується проводити в зимовий час, коли більшість рослин, узгоджуючись з коротким світловим днем, повинні перебувати в стані спокою. Краще при необхідності виконувати їх в період з кінця березня по початок жовтня, але не частіше 1 разу на місяць.
- У гарячій воді можна купатися не всім кімнатним рослинам. Серед тих, хто таку процедуру впевнено тримає, грошове дерево, декабрист, гібіскус, драцена, лимон та інші цитрусові, фікус, спатифиллум, троянда, кавове дерево.
- Якщо орхідея раптом перестає радувати ніжним цвітінням, поставте її в таз із гарячою водою (до +60 C) на 10-20 хвилин, після чого дайте воді вільно стекти. Незабаром рослина дасть нову потужну стрілку.
- Частково протипоказана ця процедура глоксинії, сенполії, бегонії, колеусу, фіалкам і кімнатній герані (пеларгонії). З приводу кактусів думки різняться.
Крім стимуляції самої рослини, гарячий душ завдає удару по багатьом шкідникам і патогенам, що мешкають в ґрунті і на листках рослин.