- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як визначити, що рослини поливаються занадто жорсткою водою
Стан рослин, їх цвітіння і плодоношення безпосередньо залежить від поливальної води. Досвідчені рослинники знають, що жорстка вода згубно впливає на рослини і для поливу вкрай небажана. Визначити її якість допоможуть деякі очевидні ознаки.
Білий наліт. Головна проблема водопровідної води — високий вміст солей жорсткості і вапняних домішок. Це проявляється у вигляді жовто-білого нальоту на поверхні ґрунту.
Зазвичай цей наліт прибирають разом з верхнім шаром ґрунту, а на його місце насипають свіжу землю. Найкращий спосіб пом'якшити воду для поливу — її відстоювати.
Хлорозні плями. Вода з-під крана містить хлор для знезараження. Вважається, що на організм людини така кількість речовини не робить негативного впливу. Але для рослин вплив хлору не проходить безслідно.
Перша ознака того, що зелене насадження поливається жорсткою водою з-під крана — наявність хлорозних плям на поверхні ґрунту і прикореневій зоні стебел.
На різних рослинах ці плями можуть проявлятися по-різному: блідо-коричневий наліт, чорні точки, жовті краї листя. Хлороз — захворювання не смертельне і лікується обробкою насадження і ґрунту слабким розчином аміачної води з додаванням деревної золи.
В'янення і опадання листя. У воді знаходяться всі необхідні рослинам поживні мікроелементи, які поглинаються і надходять у стебла і листя через кореневу систему.
Жорстка вода не здатна повністю розчиняти корисні речовини через свій агресивний склад.
У результаті, рослина не отримує повноцінного харчування. Це, у першу чергу, проявляється в зовнішньому її стані. Зелена маса починає чахнути і в'янути, листя висихає і обсипається. Рослина може не дожити навіть до початку періоду цвітіння.
Уповільнення зростання. При поливі жорсткою водою відбувається різке збільшення лужних домішок у складі ґрунту, через які в рослин спостерігаються хлорози. Хлор також вступає в реакцію з ґрунтовим фосфором і робить його недоступним для коренів.
У результаті, життєві процеси порушуються і рослина починає зупинятися в розвитку. Нове листя і паростки не з'являються, саме насадження стає чахлим і не витягується. Причин у подібних симптомів безліч. Це і занадто кислий, виснажений ґрунт, дефіцит азоту, нестача вологи. Але всі ці проблеми зводяться до одного рішення — це своєчасний полив рослини якісною водою з вмістом всіх найважливіших для неї елементів.
Поганий стан плодів. Лужні елементи, солі кальцію і магнію, які містяться в жорсткій воді, згубно впливають на цвітіння і плодоношення городніх культур. Ці речовини перешкоджають нормальному всмоктуванню поживних мікроелементів корінням.
Через це відбувається уповільнення в розвитку плодів. Вони повільніше дозрівають, виглядають недорозвиненими і втрачають свої смакові якості. Вирішити проблему можуть тільки своєчасні підгодівлі: органічні речовини або хімікати.