Вхід | Реєстрація

Гикавка: чому виникає і як позбутися

Цілком логічно, що перед тим, як перейти до способів позбутися гикавки, слід зрозуміти, що вона із себе являє і звідки взагалі береться.

Одні стверджують, що гикавка є нагадуванням про предків, які дихали зябрами, інші переконані — це прояв нервового тику. Причиною гикавки є скорочення діафрагми, які супроводжуються інтенсивними і короткими дихальними рухами. При різкому проходженні повітря через голосові зв’язки в гортані виникає усім добре відомий звук «гик».

Викликати гикавку можуть понад сотню різних фізіологічних станів. Але, на щастя, більшість із них не є шкідливими.

Проте, якщо гикавка виникає у тебе надто часто й має доволі тривалий характер, слід звернутися до лікаря. Можливо, у такий спосіб організм хоче тобі повідомити про запалення легень, грижу стравохідного отвору діафрагми або й онкологію.

Але не слід панікувати, бо гикавка тоді навряд чи минеться. Вона часто виникає, коли людина відчуває сильний страх.

Тож не варто намагатись перевершити рекорд найдовшого нападу гикавки в американця Чарльза Осборна, що тривав цілих 68 років!

 

Як позбутися гикавки?

Випий склянку води. Вода — завжди корисна, навіть при гикавці. Тож, як тільки відчуваєш, що ось-ось вирветься неприємне «гик», біжи на кухню або ж діставай із сумки пляшку. А тоді дрібненькими ковтками без пауз випий повний кухоль води.

Якщо такий метод не діє, спробуй під час того, як п’єш воду, закрити вуха.

З’їж щось кисле чи гірке. Тут тобі знадобиться скибочка лимону або якась інша кислинка. Не любиш кислого — можеш замінити гірким. Організм буде шокований такою раптовістю і відверне мозок виробленням шлункового соку.

Повтори фотографію Ейнштейна. Так-так, мова про те саме фото фізика з висунутим язиком. Тобі доведеться повторити за Ейншейном і якомога сильніше висунути язик з ротової порожнини. Акуратно можна потягнути його вниз пальцями для швидшого ефекту.

Покачай прес. Шанувальники здорового способу життя можуть виконати пару підходів на прес. Не лише гикавка пройде, а й мрія про кубики буде ближчою.

Затримай дихання. Це один із найвідоміших методів, які вже, певно, кожен тестував на собі. Затримай дихання, закривши ніс і рот руками. Намагайся не дихати якомога довше. У разі необхідності, повтори кілька разів.

1 лютого 2021 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації