- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Ліцензія на зберігання пального для власних потреб 2021
Зберігаєте пальне для власних потреб? В 2021 році така діяльність потребує отримання ліцензії. Без неї штраф 500 тис гривень, конфіскація пального та ємності. Що потрібно знати, як отримати ліцензію та як правильно зберігати пальне.
Зараз 2021 рік але варто згадати, що в липні 2019 року набули чинності зміни до Закону №481, які запровадили обов‘язкове ліцензування діяльності з виробництва, роздрібного та оптового продажу та зберігання пального.
Закон №391 (законопроект №2317) спрямований здебільшого на зміну законодавства в сфері адміністрування акцизного податку. Однак також він містить і суттєві зміни щодо ліцензування діяльності з обігу пального.
Що змінилось у цій сфері? Кого стосуються зміни? Який порядок ліцензування наразі - про це все розповідають Адвокат Костянтин Воловик та Андрій Трамбовецький
Якщо з продаждем пального все зрозуміло, то доцільність ліцензування зберігання пального залишалась під питанням. Адже умови отримання такої ліцензії для «зберігачів» пального були аналогічні до «продавців», а перелік витребуваних документів був пов‘язаний із проходженням низки бюрократичних процесів.
Однак з метою уникнення штрафів, всі «зберігачі» пального повинні були стати на довгий, кропіткий та складний шлях збору усіх необхідних документів та отримання ліцензії.
Хочемо зауважити, що вказаним законом ліцензії на зберігання пального не відмінено, однак суттєво спрощується порядок їх отримання для тих, хто зберігає пальне для власних потреб.
Амністія штрафів для зберігання пального без ліцензії даним Законом продовжується до 31.03.2020 року, що дає можливість усім встигнути зібрати та подати документи на ліцензію по новому порядку.
Закон №391 було підписано Президентом України 27.12.2019 року, а 28.12.2019 року вже було опубліковано в газеті «Голос України» (№251 (7257)). Згідно з текстом Закону він набирає чинності на наступний день після оприлюднення.
Детальніше про порядок отримання ліцензії на збірання пального для власних потреб. А тим часом, головне, що потрібно знати про ліцензії та зберігання пального:
УМОВИМ ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ:
-
Є місце зберігання (резервуари з або без паливнороздавальними колонками);
-
Підприємство зберігає пальне виключно для власних потреб, наприклад, заправки техніки, яка знаходиться на балансі (трактори, автомобілі, тощо);
-
Підприємство не здійснює продаж пального (це окрема ліцензія);
-
Підприємство не зберігає у себе пальне інших підприємств (окрема ліцензія).
ОБ'ЄМИ ТА ЧАС ЗБЕРІГАННЯ
В Законі №481 не визначено граничний об'єм пального, також немає обмежень по строку, з якого починається "зберігання". Зберігання 100 літрів пального, як і 200 кубів потребує наявність у Підприємства відповідної ліцензії.
АКЦИЗНИЙ СКЛАД
При досягненні певних умов (великі обсяги пального, зберігання для продажу, тощо) додатково до ліцензії потрібно реєструвати акцизний склад. Саме по собі зберігання пального не є підставою для реєстрації акцизного складу.
ОПТОВИЙ АБО РОЗДРІБНИЙ ПРОДАЖ ПАЛЬНОГО ТА ЙОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ
Діяльність із виробництва та продажу пального підпадає під дію нового закону, а відповідно потребує ліцензії. Оптовий продаж може здійснюватись без місця зберігання. Перевезення пального у бензовозі потребує отримання окремої ліцензії. Використання бензовозу для зберігання пального - неможливе.
---
Використанні матеріали
компанії InSenta