- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Зимове живцювання хвойних: покрокова інструкція
Як ви думаєте, які садові роботи можна виконати в лютому? Ні, це не обов’язково обрізка дерев і снігозатримання. Наприкінці зими можна розпочати підготовку для вирощування саджанці хвойних дерев, які згодом прикрасять вашу садибу.
Українці зараз жваво цікавляться так званим ландшафтним дизайном і намагаються зробити свої садиби привабливішими. Хтось будує кам’яні паркани за десятки тисяч доларів, інші — вибирають способи і методи більш дешеві й естетичні. Зокрема, люди жваво висаджують на обійстях різні декоративні рослини. Великою популярністю користуються хвойні — ялівець, він же самшит, туя, ялина, кипарисовик. Щоправда, ціни на саджанці «кусаються» і далеко не завжди, заплативши за товар «грубі» гроші, можна очікувати на хороший результат. Між тим, можна суттєво здешевити процес озеленення садиби, виростивши рослини власноруч. І в лютому вже можна починати.
Живцювання в ґрунті поки неможливе, але взимку ви можете укоренити живці хвойних у домашніх умовах, а навесні посадити їх у сад. Добре вкорінюється ялівець, кипарисовик та особливо туя. Ялину (деякі сорти) теж часто вдається розмножити зимовим живцюванням, хоча на це йде більше часу.
На живці йдуть бічні гілочки, відірвані з шматочком минулорічної деревини (п’ятка). Занадто довгі лоскутки кори на п’яті живця можна підрізати, щоб уникнути підгниваня.
- Хвою з нижньої частини черешка акуратно зрізаємо.
- Підготовлені живці замочуємо в розчині Епіне (1-2 краплі на 100 мл води). Час замочування — близько 12 годин. Ялівець і туя добре вкорінюються і без стимуляторів, але зимове живцювання хвойних — особливий випадок. Додатковий заряд бадьорості живцям не зашкодить.
- Поки живці проходять обробку стимулятором, замочуємо сухий сфагнум. Він повинен добре просочитися водою.
- Звертаємо одноразову пелюшку всмоктуючою частиною назовні.
- Злегка віджавши сфагнум від зайвої вологи, розкладаємо його стрічкою уздовж пелюшки. Це і буде субстрат для вкорінення живців хвойних.
- Вмочуємо основу кожного черешка в порошок стимулятора коренеутворення.
- Розкладаємо живці на пелюшки. Після цього потрібно скласти пелюшку вдвічі, притиснувши ніжки живців до субстрату.
- А потім скачати пелюшку в рулон.
- Обв’язавши рулон із хвойними живцями гумкою, поміщаємо його в поліетиленовий пакет і прибираємо в прохолодне світле місце.
- Взимку живці хвойних можна підвісити до вікна або помістити між рамами, якщо у вас звичайні дерев’яні вікна. Навесні їх можна вивісити за вікно, але не на сонце.
- До весняних посадок живці вже зазвичай вкорінюються, і їх можна висадити на дорощування в сад — на грядку або в шкілки, у напівтінисте місце.
- Більшість рослин уже через 1-2 роки можна буде посадити на постійне місце.
За матеріалами Ukr.Media