Вхід | Реєстрація

Зимове живцювання хвойних: покрокова інструкція

Як ви думаєте, які садові роботи можна виконати в лютому? Ні, це не обов’язково обрізка дерев і снігозатримання. Наприкінці зими можна розпочати підготовку для вирощування саджанці хвойних дерев, які згодом прикрасять вашу садибу.

Українці зараз жваво цікавляться так званим ландшафтним дизайном і намагаються зробити свої садиби привабливішими. Хтось будує кам’яні паркани за десятки тисяч доларів, інші — вибирають способи і методи більш дешеві й естетичні. Зокрема, люди жваво висаджують на обійстях різні декоративні рослини. Великою популярністю користуються хвойні — ялівець, він же самшит, туя, ялина, кипарисовик. Щоправда, ціни на саджанці «кусаються» і далеко не завжди, заплативши за товар «грубі» гроші, можна очікувати на хороший результат. Між тим, можна суттєво здешевити процес озеленення садиби, виростивши рослини власноруч. І в лютому вже можна починати.

Живцювання в ґрунті поки неможливе, але взимку ви можете укоренити живці хвойних у домашніх умовах, а навесні посадити їх у сад. Добре вкорінюється ялівець, кипарисовик та особливо туя. Ялину (деякі сорти) теж часто вдається розмножити зимовим живцюванням, хоча на це йде більше часу.

На живці йдуть бічні гілочки, відірвані з шматочком минулорічної деревини (п’ятка). Занадто довгі лоскутки кори на п’яті живця можна підрізати, щоб уникнути підгниваня.

  1. Хвою з нижньої частини черешка акуратно зрізаємо.
  2. Підготовлені живці замочуємо в розчині Епіне (1-2 краплі на 100 мл води). Час замочування — близько 12 годин. Ялівець і туя добре вкорінюються і без стимуляторів, але зимове живцювання хвойних — особливий випадок. Додатковий заряд бадьорості живцям не зашкодить.
  3. Поки живці проходять обробку стимулятором, замочуємо сухий сфагнум. Він повинен добре просочитися водою.
  4. Звертаємо одноразову пелюшку всмоктуючою частиною назовні.
  5. Злегка віджавши сфагнум від зайвої вологи, розкладаємо його стрічкою уздовж пелюшки. Це і буде субстрат для вкорінення живців хвойних.
  6. Вмочуємо основу кожного черешка в порошок стимулятора коренеутворення.
  7. Розкладаємо живці на пелюшки. Після цього потрібно скласти пелюшку вдвічі, притиснувши ніжки живців до субстрату.
  8. А потім скачати пелюшку в рулон.
  9. Обв’язавши рулон із хвойними живцями гумкою, поміщаємо його в поліетиленовий пакет і прибираємо в прохолодне світле місце.
  10. Взимку живці хвойних можна підвісити до вікна або помістити між рамами, якщо у вас звичайні дерев’яні вікна. Навесні їх можна вивісити за вікно, але не на сонце.
  11. До весняних посадок живці вже зазвичай вкорінюються, і їх можна висадити на дорощування в сад — на грядку або в шкілки, у напівтінисте місце.
  12. Більшість рослин уже через 1-2 роки можна буде посадити на постійне місце.

За матеріалами Ukr.Media

20 лютого 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації