- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Кінець лютого: пора різати
Нарешті закінчилися морозні дні. А це означає, що настала пора брати в руки секатори й садові ножиці й починати обрізку дерев та ягідних кущів.
Взагалі-то на промислових плантаціях обрізку дерев і ягідних кущів проводять протягом цілого року, у тому числі і взимку. Адже в березні для того, аби провести роботи на площах у кілька десятків чи навіть сотень гектарів, елементарно не вистачить часу.
У невеликих садках є можливість оперативно провести потрібні роботи в березні, коли стає тепліше, отже комфортніше і для самих рослин, і для людей, які біля них працюють.
Обрізка проводиться до початку сокоруху, коли мине небезпека сильних морозів. Розпочинати краще наприкінці лютого-на початку березня із зерняткових культур — яблуні та груші. А вже в кінці першого весняного місяця можна приступати до роботи біля абрикос, вишень, черешень і персиків.
Обрізку й формування молодих дерев потрібно закінчувати до початку сокоруху, тому що обрізка в більш пізні терміни послаблює молоді рослини через втрату запасних поживних речовин, які є в гілках.
Пізньо-веняна обрізка дерев (травень-червень). Пізню обрізку дерев роблять під час і після цвітіння, іноді навіть у першій половині червня. Дорослі дерева можна обрізати і після початку сокоруху. Бажано обрізати в пізні терміни старі дерева, для обмеження розмірів крони, щоб послабити відновлювальні ростові процеси.
Літня обрізка плодових дерев. Проводиться на деяких плодових культурах, наприклад, на абрикосі. Така обрізка призводить до більш пізнього цвітіння в наступному році, що дозволяє уникнути втрати врожаю під час весняних заморозків.
Осіння обрізка плодових дерев і кущів (листопад). Обрізка дерев восени проводиться, як правило, із санітарною метою. Восени проводять обрізку старих дерев, яблунь і груш, а також восени обрізають кущі: смородини (чорна і червона, біла), аґрусу, малини, тощо.
Так що обрізка фруктових дерев і ягідних кущів — процес майже безперервний.