- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Хто має правона пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Наразі діють 18 законодавчих актів, які визначають право 56 пільгових категорій громадян на знижку з оплати за житлово-комунальні послуги (100%, 75%, 50%, 25%). Окремим категоріям пільговиків знижка вартості житлово-комунальних послуг нараховується в залежності від отриманих доходів пільговика (членів сім’ї пільговика). З пільговими категоріями громадян можна ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/download/kategorii.doc.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг окремим пільговим категоріям населення надаються з урахуванням доходів, за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу ( у 2021 році – 3180 грн.).
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням доходів надаються, зокрема, педагогічним, медичним, фармацевтичним працівникам, працівникам бібліотек, музеїв, культури, спеціалістам із захисту рослин у сільській місцевості і селищах міського типу та пенсіонерам з їх числа (100%), жертвам нацистських переслідувань - статті 6-3, 6-4 (50%), багатодітним сім’ям (50%), учасникам війни (50%), дітям війни (25%). З механізмом визначення права на пільги з урахуванням доходів можна ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/download/Mehanizm.docx
Інформація про пільговика включається до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, за адресою зареєстрованого або фактичного (за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування) місця проживання.
Якщо відповідний статус, який дає право на пільги, встановлено вперше або змінились обставини, які впливають на надання пільг, для включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та внесення відповідної інформації пільговики подають заяву з необхідним пакетом документів безпосередньо в територіальній громаді:
- до відділу соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
- уповноважених осіб старостинських округів;
- посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).
В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (м.Полтава, м.Кременчук, м.Лубни, м.Миргород, м.Горішні Плавні), заяви з необхідним пакетом документів для отримання пільг приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.
Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами для отримання пільг приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг "Портал Дія" – за наявності технічної можливості).
Для користування пільгами пільговик подає наступні документи:
- заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики,
- копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів зазначених документів),
- копію документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків-картка платника податків (зокрема, в електронному вигляді – за наявності в одержувача інформації технічної можливості провести перевірку відповідності реєстраційних даних фізичної особи за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків в електронній формі), або копію паспорта громадянина України/свідоцтва про народження (на вибір) із внесеними даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або з відповідною відміткою у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків,
- пред'являє паспорт,
- надає інформацію про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується,
- надає будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).
Важливо! У разі коли у складі сім'ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це уповноважений орган.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг поширюються на пільговика та членів його сім’ї.
До членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
Управління соцзахисту населення щомісяця проводять нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням пільгової знижки, на яку має право пільговик, складу сім’ї пільговика та в межах соціальних нормативів.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у грошовій готівковій та безготівковій формі http://plsz.gov.ua/download/forma_vuplat.doc.
Департаментом соціального захисту населення забезпечено координацію роботи органів соціального захисту населення області з метою своєчасного нарахування пільг за лютий поточного року відповідно до норм законодавства.
Запрошено інформацію від усіх надавачів житлово-комунальних послуг щодо актуальних тарифів на комунальні послуги, яку враховано при проведенні розрахунків.
Управліннями соціального захисту населення області до 25 лютого вжито всіх необхідних заходів з метою своєчасного нарахування пільг за лютий поточного року.
Нині в області пільгами на оплату житлово-комунальних послуг користується 60,5 тис. пільговиків, в тому числі 22,5 тис. у готівковій формі (21,5 тис. пільговиків через банківській установи; 1,0 тис. пільговиків – через виплатні об’єкти
АТ «Укрпошта») та 37,9 тис. пільговиків – у безготівковій формі. Середній розмір пільг у лютому 2021 року становить 1025 грн.
У березні 2021 року виплату пільг буде проведено за лютий через банківські установи на початку березня, через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» з 4 по 25 березня. Субсидії та пільги у безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 березня.