Вхід | Реєстрація

Трави-антидепресанти, що позитивно впливають на нервову систему

Інтенсивний темп життя неминуче позначається на психічному і фізіологічному стані людини. У сучасному світі ми автоматично здійснюємо безліч функцій і в результаті наражаємо себе на депресію: кожен шостий переживає такий період хоча б раз у житті.

Пропонуємо вам підбірку трав-антидепресантів, які позитивно впливають на нервову систему, зменшуючи прояви тривоги, усуваючи наслідки стресу, покращуючи якість сну.

Базилік. Ароматна рослина допомагає покращити загальний стан органів нервової системи; зменшити рівень стресу та нервозності; врятуватися від надокучливого безсоння; побороти прояви емоційного виснаження та депресію середнього ступеня.

Заливаємо літром трохи остудженого окропу 2 ст. л. нарізаного свіжого базиліку та щільно прикриваємо ємність кришкою. Настоюємо 20 хвилин, за бажанням додаємо лимон та мед. При депресії вживаємо по чашці в день.

Пустирник. Якщо відчуваєте, що рівновага покидає вас, у форму допоможе повернутися пустирник. Дія лікувальних речовин рослини аналогічна тій, що має валеріана. Пустирник чинить седативний вплив на організм шляхом гальмування процесів збудження в центральній нервовій системі, завдяки чому: заспокоює; позбавляє від безсоння і поглиблює сон; вгамовує тривожність і страх.

2 ч. л. сушеної трави пустирника заливаємо окропом і настоюємо 10 хвилин. Після цього проціджуємо рідину і вживаємо у вигляді чаю по чашці 2-3 рази на день протягом 2-4 тижнів.

Меліса — джерело великої кількості корисних речовин: ефірних олій, дубильних речовин, органічних кислот, вітамінів С і В, кальцію, заліза, калію, магнію, цинку, селену. Настій з меліси вживають не лише для заспокоєння нервової системи та приведення сну до норми, а й в інших цілях, як-от покращення травлення, стабілізація обміну речовин тощо.

Рецепт мелісового чаю для зняття стресу, депресивного стану та подолання безсоння: 1 ст. л. суміші меліси, валеріани та пустирника заливаємо склянкою окропу, ставимо суміш на повільний вогонь і варимо 10 хвилин. Після цього доливаємо ще 200 мл окропу і настоюємо відвар 4 години. Для отримання заспокійливого ефекту рекомендовано вживати такий лікувальний чай кімнатної температури чотири рази на день по столовій ложці (останній прийом має бути перед сном).

Ромашка усуває ознаки дратівливості та в цілому пригніченого стану, викликаного стресом, депресією та нервовою напругою. Щоб позбутися депресивного настрою, смакуйте чаєм із ромашки так, як смакуєте звичайним листовим чаєм:

1 ст. л. сухих квітів ромашки заливаємо склянкою води, остудженої після кип’ятіння до 90 градусів. Настоюємо напій 20 хвилин і проціджуємо. Вживаємо по 1-2 чашки на день. За бажанням чай можна пити з медом.

Звіробій — одна з найсильніших цілющих рослин. Звіробій сприяє виробленню в організмі серотоніну — гормону щастя: за рахунок цієї властивості відновлюється нормальний психологічний стан людини, яка переживає період депресії.

Заливаємо 10 г висушеного звіробою 250 мл окропу. Приймаємо настій по столовій ложці шість разів на день після їжі курсом: два тижні прийому, тиждень перерви і знову продовження курсу на два тижні.
Лаванда має заспокійливу властивість і використовується у вигляді чаїв та настоїв, ефірної олії. Квітка стимулює імунну систему, що допомагає організму протидіяти перевтомі та стресу, а також знімає нервову напругу, полегшує депресивний стан, бореться із роздратованістю, нервозністю та безпідставною тривожністю.

2 ч. л. квіток лаванди заливаємо 500 мл гарячої води (не окропом). Настоюємо 10 хвилин і насолоджуємося запашним лікувальним напоєм. А щоб зробити його смак ще більш насиченим, можна додати мелісу, м’яту або мед.

Шафран посівний містить безліч енергонезалежних активних компонентів. Одним з найважливіших є кроцин — сильний антидепресант. Тому рослина надзвичайно ефективна проти безсоння, стресу та депресії і корисна для загального зміцнення імунної системи.

2 ч. л. чорного чаю заварюємо 500 мл окропу. У окрему склянку вкидаємо п’ять ниточок шафрану та заливаємо їх тільки що завареним чаєм, настоюємо 15 хвилин. П’ємо по склянці тричі на день.

Лимонник китайський — рослина, що нагадує стиглий виноград за формою та яскраво-червону калину за кольором. Чаї з цієї рослини сприяють оздоровленню майже всього організму. Для цього існує досить багато рецептів, але чай з лимонника китайського проти втоми та стресу — універсальний засіб.
4 листочки лимонника китайського заливаємо окропом у чашці і настоюємо 15 хвилин. Вживаємо чай раз на день протягом трьох тижнів.

Пасифлора. При відчутті пригніченого стану, тривожності, дратівливості, викликаних депресією, пасифлора допомагає зменшити ці симптоми, а іноді й зовсім позбутися їх. При безсонні рослина підвищує в головному мозку рівень гамма-аміномасляної амінокислоти, яка дозволяє людині розслабитися, заспокоїтися та насолоджуватися нормальним сном.

1 ст. л. висушеної пасифлори заливаємо склянкою окропу та настоюємо 10 хвилин. Приймаємо курсом по два тижні, коли виникають стресові ситуації, що порушують спокій та внутрішній баланс.

20 березня 2021 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації