- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Коли діставати гладіолуси для пророщування
Настала весна, тому потрібно скоро діставати гладіолуси з холодильника чи льоху для пророщування. Відомо, що гладіолус є літньою квіткою, яка починає цвісти з липня. У кінці серпня, коли квіти опадають, цибулину виривають із землі і відправляють на зберігання в холодне місце. У основному — це підвал або холодильник. Навесні їх знову відправляють на ділянки.
Як потрібно зберігати гладіолуси в холодильнику або погребі
На початку осені гладіолуси повністю відцвітають, після чого цибулину обережно дістають із землі, обчищають і сушать при кімнатній температурі протягом місяця. Перед відправкою на зберігання цибулин для запобігання хворобливих бактерій їх потрібно протравити.
Для цього найчастіше застосовують розчин марганцівки або хлорофос. Крім того, можна користуватися звичайною теплою водою. У будь-якому з цих розчинів цибулини замочують на півгодини, після чого від стебла відрізають заготовку, сушать і відправляють на зберігання.
Для зберігання на зиму найчастіше використовують холодильник або льох. Їх складають в ємність і залишають у відсіку для овочів. Два рази на місяць їх потрібно провітрювати.
У який час діставати гладіолуси і як їх підготувати до посадки
Зберігання матеріалу в холодному місці є досить надійним способом уберегти матеріал протягом зими. Весь час зберігання їх зручно контролювати, адже холодильник завжди поруч.
Діставати з холодного місця цибулини краще навесні, за місяць до того, як планується висаджування квітів у сад. Зазвичай місяця вистачає, щоб вони проросли і змогли дати сильні паростки з величезним запасом корисних мінералів.
Для того, щоб вирощування було більш дієвим, варто чітко дотримуватися наступної технології:
- попередньо всі цибулини потрібно детально оглянути на наявність пошкоджень або гнилі;
- усі цибулини варто очистити від лушпиння, щоб воно не заважало стрільцям рости. Крім того, на них відразу стане видно гниль або хворі плями, і такі цибулини висаджувати вже не варто, адже нічого путнього з них не вийде;
- перед посадкою всі цибулини слід протравити, особливо це потрібно, якщо минулого року квіти хворіли або погано росли. Протягом години їх варто замочити в спеціальному розчині.
Як і коли висаджувати гладіолуси в ґрунт
Під час посадки квітів варто дотримуватися всіх рекомендацій. Ділянка, де будуть рости квіти, повинна бути яскравою і не мати тіні, а земля — багатою перегноєм. Не варто висаджувати гладіолуси на одному місці кілька років поспіль, адже з часом у землі буде збиратися негативна мікрофлора, що може посприяти розвитку хвороб.
У жодному разі не варто вирощувати гладіолуси з такими рослинами: редис, капуста будь-якого виду, хрін і ріпа, листова гірчиця.
Глибина посадки повністю буде залежати від діаметра цибулини і виду ґрунту:
- у пухкий ґрунт закопують на чотири діаметра;
- при жорсткому ґрунті посадка проводиться з меншим заглибленням.
Цибулю потрібно розташувати на відстані в 15 сантиметрів. Лунки перед посадкою варто рясно пролити водою, висипати шар простого піску. Посадковий матеріал опускається в лунку, зверху його посипають ще одним шаром піску, після чого зверху ще нагортають землі. Через кілька тижнів можна очікувати на проростання.
Після того, як пагони доростуть до 5 см, їх потрібно удобрити перегноєм. Це дасть захист від хвороб, посприяє затримці води, що важливо, особливо в теплу погоду. Квіти поливають вранці і ввечері, причому, воду потрібно лити так, щоб вона не потрапляла на стебло і коріння. Після того, як волога піде, потрібно розпушити ґрунт навколо квітки.