Вхід | Реєстрація

Як правильно бігати, щоб схуднути?

Одне з найпоширеніших жіночих рішень з приводу найближчого понеділка — почати бігати вранці або ввечері.
Однак мало хто знає, як це насправді правильно робити для того, щоб одержати бажаний результат у вигляді скинутих кілограмів.

Усі ми пам'ятаємо шкільну фізкультуру, на якій крос на довгу дистанцію видавався екзекуцією.

Щоб не навіяти тобі подібні спогади та не відбити бажання бігати, ми розкажемо, як правильно бігати, щоб схуднути.

 

Час

Із 6:30 до 7:30. Перший пік м'язової активності. Якщо ти хочеш бігати вранці, то цей час — найдоречніший. Організм без перенапруження витрачає калорії.

З 11:00 до 12:00. Другий пік м'язової активності. Теж доволі сприятливий час. Організм уже став активним і витрачає калорії інтенсивно.

З 16:00 до 18:00. Третій пік м'язової активності. У цей час організм витрачатиме ті калорії, що відкладені в жировій тканині, а це посприяє схудненню.

Найбільш правильно — бігати на голодний шлунок, не раніше ніж через 2 години після їжі, коли значна частина вільних вуглеводів уже розтрачена, а жири почнуть швидше розщеплюватися, від чого ти худнутимеш ще швидше.

 

Місце

Ти можеш бігати там, де тобі найзручніше — у лісі, біля озера, по вулицях, але якщо ти хочеш чітко знати, скільки ти пробігла, то вибирай стадіон. Коло стандартного стадіону — приблизно 400 метрів. Таким чином, ти знатимеш, що, пробігши 5 кіл, ти пробігла 2 км.

 

Темп руху й інтенсивність

Організм витрачає енергію в перші 40 хвилин пробіжки, спалюючи запаси вуглеводів, оскільки це низькомолекулярні сполуки і їх легше розщепити. Після 40 хвилин бігу починають розщеплюватися жири, на що потрібно більше енергії.

Тому, запам'ятай, що для бігу треба витрачати не менше 1 години не рідше 3 разів на тиждень.

Щоб схуднути, треба чергувати швидкий і повільний біг, оскільки так ти спалюєш максимальну кількість калорій, не перевтомлюючись, і худнеш на 350-500 грамів за 1 годину бігу.

Дуже важлива поза. Треба тримати голову прямо, плечі розслабити, руки зігнути в ліктях. Переступаючи з ноги на ногу, наче перекочуйся з п'яти на носок.

 

Дихання

Дихати треба через напіввідкритий рот і ніс. Зі старту дихай глибше та рідше, прискорюючись — частіше.
Рахунок при диханні такий: на 2-3 кроки роби вдих і на 2-3 — видих.

 

Одяг і взуття для бігу

Кросівки для бігу вибирай спеціальні, з маркуванням running. Вони повинні бути з подушкою на п’ятці, трохи пружинити, провітрюватися та бути м'якими в районі вигину.

Одяг має бути спортивний, вільний, не обмежувати рухів. Улітку, в спеку, найкраще вибирати світлий одяг, щоб не притягати зайве сонячне світло. У холодну й вітряну погоду одягайся на біг тепло. Зокрема в зоні шиї та голови, бо під час бігу саме на ці частини тіла припадає 40 % втрати тепла.

 

Питний режим під час бігу

Пити треба обов'язково, адже під час бігу ти втрачаєш в 4 рази більше води, ніж у звичайному ритмі. До речі, є спеціальний напій для бігунів — це 3 ч. л. фруктози, розчинені в 1 літрі води.



Автор: Сторінку підготувала Роза ТУМАНОВА
15 червня 2012 | Категорія: Ваше здоров'я

1. Ансамбль / 17 червня 2012, 22:07
Я в прошлом году скинул 15кг просто матаясь на велике и работая на свежем воздухе. Стоит добавить, что в день я проезжал 56км, питался овощами и фруктами, а работал на стройке каркасного(без гвоздей) дома.
На до ли говорить что крейсерская скорость велика у меня 25-30км\ч, но при потребности 35км\ч не проблемма(с горки максимум 63км\ч)

Совет:
нехрен лежать на диване, а двигайся, и меньше жрать, лучше вообще от мяса отказаться(или уменьшить его потребления до 1кг в месяц).
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації