Вхід | Реєстрація

Будьте обережні з Нітрафеном і ДНОКом!!!

Зараз садівники  проводять першу весняну обробку дерев та кущів для того, аби їх захистити від хвороб та шкідників. Вибір препаратів на ринках та магазинах вражає. Але потрібно знати і усвідомлювати, що деякі хімічні речовини здатні вбити не лише шкідника, а й того, хто ними користується, читай — людину.

Як відомо, в Україні контролюючі органи займаються виключно перевіркою дотримання карантинних норм, запроваджених для боротьби з коронавірусною інфекцією. Коронавірус від цього нікуди не зникає. А ось інших загроз здоров’ю та життю людей в умовах повної відсутності контролю стає все більше.

Зараз усі все масово «бризкають». Мається на увазі — застосовують хімічні засоби боротьби із шкідниками та хворобами на своїх улюблених рослинках. При цьому люди далеко не завжди знають, яку небезпеку для їх здоров’я несуть препарати, які вони використовують. Нижче — про два найбільш небезпечні препарати.

Є такі комплексі засоби, які мають назву Нітрафен і ДНОК. Їх також продають під назвами Чистий сад або Брунька.

І ДНОК, і Нітрафен дійсно є високоефективними препаратами. Вони знищують як зимуючих шкідників, так і практично всіх збудників хвороб рослин. Але потрібно знати, що обидва препарати є небезпечними для здоров’я як людей, так і рослин. При передозуванні той же ДНОК може буквально спалити не лише бруньки, а й навіть кору на деревах. Тому обробляти рослини цими препаратами необхідно лише вранці, ввечері або при хмарному небі. І обробляти, увага, лише раз у три роки!!! У більшості європейських держав обидва препарати давно заборонені для використання. В Україні їх заборонили лише в домашньому господарстві. Але використовують усі. Використовуйте, але будьте максимально обачні і дотримуйтеся техніки безпеки.

 

Нітрафен проти всього

Застосовують при ранньовесняному викорінюючому обприскуванні яблунь, груш, вишень, слив, аґрусу, малини і суниці. Під час обробки знищують яйця шкідників, кліщів та інших шкідників, що зимують на корі, а також  збудники хвороб, які перебувають у опалому листі, корі, ґрунті (парша, моніліоз яблунь і груш, коккомікоз, клястероспоріоз, антракноз і борошниста роса смородини й аґрусу, плямистості листя, сіра гниль суниці). Концентрація робочого розчину для обприскування плодових дерев і чагарників 2-3% (200-300 г на 10 л води), суниці — 2% (200 г на 10 л води). Суницю обприскують до відростання листя. 10%-ний розчин препарату застосовують для лікування ран на стовбурах дерев.

 

ДНОК — це вам не коронавірус, маска не врятує

Запобіжні заходи при роботі з ДНОК передбачають такі дії:

  • Обприскування необхідно здійснювати в спеціальних засобах захисту (захисний костюм, респіратор, гумові чоботи, рукавички, захисні окуляри).
  • Найкраще використовувати протигаз при роботі з небезпечним фунгіцидом. Не допускати перебування інших людей або домашніх тварин поблизу з оброблюваною територією.
  • Сусідів по ділянці краще попередити заздалегідь про заплановану процедуру. По завершенню обробки не можна торкатися брудного одягу руками. Хімічна речовина має сильну подразнюючу дію на відкриті ділянки шкіри і слизові оболонки. Пульверизатор слід ретельно вимити, а самому прийняти душ. ДНОК дуже небезпечний для людини. Потрапляючи всередину організму через дихальні шляхи, він здатний порушити обмін речовин і привести до серйозних захворювань.

Отже, знайте, думайте, а якщо використовуєте, то будьте обережні.  Онкозахворювання лікувати важко і дорого!

6 квітня 2021 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації