- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
«Жіноче щастя» в домашніх умовах
Яка жінка не мріє про жіноче щастя! У чоловіків є унікальна можливість подарувати його, піднісши спочатку квітку спатіфілум. Щоправда, ця рослина є не надто вибагливою в догляді.
Спатіфілум має тропічне минуле і тому потребує тепла. Оптимальна температура для цієї рослини — 18-23 градуси. Так само їй необхідна підвищена вологість повітря. Квітку потрібно часто обприскувати.
У міру розростання і збільшення розмірів спатіфілума порівняно з вазоном періодично проводьте пересаджування. Зазвичай це відбувається навесні.
Ґрунт можна придбати в магазині або змішати самостійно: 2 складові дернової землі, 1 складову листової землі, 1 складову торф’яної землі, 1 складову піску і 1 складову перегною.
Для розмноження спатіфілума потрібно під час пересадки розділити його на декілька частин. Є й інший спосіб пересадки: вкорінити верхівкові живці. Цей процес краще проводити навесні або, принаймні, раннім літом.
Частенько життя цієї прекрасної рослини супроводжують такі неприємності, як почорніння листя. Цей негативний процес відбувається в тому випадку, якщо ви піддаєте рослину надмірному поливу (занадто заливаєте). Якщо рослину заливати, то може статися загнивання коренів або почорніння листя.
Хочете, щоб він зацвів?
Для того, щоб квітка постійно і рясно цвіла, необхідно забезпечити їй достатню вологість повітря і багатий полив. У випадку, коли ґрунт буде пересихати, квітка стане в’янути, листя жовтіти і опадати.
Визначити, коли слід поливати рослину, досить просто: як тільки листочки поникли — настав час поливу.
Листя спатіфілума чорніє або жовтіє
Якщо чорніє листя, причина може бути не лише в неправильному поливі. Можливо, рослина потребує підгодівлі або повітря дуже сухе. При нестачі азоту чорніє не все листя, а тільки кінчики молодих листочків. Зазвичай, хвороби рослини викликані недоліком харчування. Щоб цього не допустити, потрібно вчасно підгодовувати квітку, краще за все комплексним добривом. Важливо знати міру, тому що зайве підживлення теж не піде на користь. Часто жовтіє листя в рослин, які були щойно куплені. Якщо ви помітили таке, потрібно терміново пересадити квітку, при цьому обтрусити по можливості субстрат з коренів, тому що в ньому зазвичай міститься дуже мала кількість поживних речовин. Їх вистачає тільки на те, щоб квітка могла дожити до продажу.
Всупереч поширеній думці, спатіфілум — не дуже вибаглива рослина, вона спокійно може витримати недолік світла і перебування в сухому ґрунті.
Якщо у вас вдома є антуріум або заміокулькас, тоді взагалі не виникне питань, тому що догляд у домашніх умовах за спатіфілумом приблизно такий же, як і за антуріумом.
Спатіфілум має цікаву особливість: він не любить, коли корінню дуже вільно в горщику, у таких випадках він просто не цвіте, тому занадто часта пересадка не потрібна, цілком достатньо одного разу на рік. До речі, навесні, під час пересадки, можна спробувати розмноження живцями. Якщо ви все робите правильно: не заливаєте квітку, забезпечуєте необхідну вологість повітря, підгодовуєте, то єдина причина, чому не цвіте спатіфілум – корінню дуже просторо. Цвітіння обов’язково почнеться, коли коріння достатньо розростеться.
Якщо ви недавно купили рослину і помітили, що сохнуть кінчики листя, не варто переживати. Це нормальна реакція рослини на перенесений стрес. Все-таки квартира чи будинок – це не те, що оранжерея, і на те, щоб пристосуватися до нових умов, рослині потрібний час. Є один спосіб, як змусити цвісти рослину швидше. Для цього її можна потримати кілька днів при температурі близько 13 градусів.
Як бачите, ніяких особливих складнощів у догляді за спатіфілумом в домашніх умовах немає.
Квіти завжди привабливо виглядають і піднімають настрій. З цієї причини їх дарують не лише на урочисті події, а й щоб просто порадувати близьку людину.