- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Добриво з картопляної шкірки
Є кілька причин, чому варто використовувати добриво з картопляних очисток. По-перше, це найпростіший і дешевий спосіб підгодівлі. По-друге, шкірка здатна перетравлювати бактерії в ґрунті. Але при цьому в ґрунті зберігаються всі поживні речовини. А потім коріння вбирає їх у себе.
Картопляне добриво можна приготувати по-різному. Ви без зусиль підберете найзручніший варіант. Така підгодівля актуальна не лише для кімнатних рослин, але і для овочевих культур. Тому, якщо ви займаєтеся городом, вам можуть стати в нагоді наші рекомендації.
Що дає добриво з картопляної шкірки? Картопляна шкірка містить у собі безліч поживних речовин. Наприклад, глюкозу, аскорбінову кислоту, органічні кислоти і крохмаль. Також там знаходяться мікроелементи: фосфор, фтор, калій і магній. Якими ж перевагами володіє натуральна підгодівля?
- Вона працює як натуральне джерело поживних речовин і мінералів для рослин.
- Завдяки удобренню з очисток, кімнатні квіти будуть швидше рости. Така підгодівля допоможе поліпшити цвітіння. Відвар з картопляних очисток підійде для орхідеї, фіалки, кактуса, фікуса й інших кімнатних квітів.
Як зробити добриво зі шкірки. Щоб приготувати картопляне добриво, вам знадобляться 3-6 картоплин і 1 літр чистої води. Очистіть овоч і дрібно поріжте шкірку. Далі закип'ятіть воду в каструлі, додайте в неї шкірку і варіть суміш протягом 15 хвилин. Після цього остудіть відвар і процідіть його за допомогою марлі. Готово! Поливайте квіти кожні 15 днів. Рекомендуємо робити невеликі порції добрива, бо воно може зберігатися в холодильнику тільки 2 тижні.
Добриво у вигляді порошку. Для цього способу потрібна заздалегідь висушена шкірка. Щоб висушити сировину, вам слід дотримуватися кількох правил: ретельно промийте в холодній воді; гарненько відіжміть масу і дочекайтеся, щоб якомога більше вологи випарувалося. Далі висушіть на повітрі або в духовці. У першому випадку викладіть шкірку тонким шаром на папері або тканині. Розмістіть її на балконі або вікні. Але пам'ятайте, що прямі сонячні промені протипоказані. Висушування в духовій шафі займає 3-4 години при 100 градусах. А заготівля природним шляхом — 10-12 днів.
Готові очистки помістіть у мішечок з тканини, щоб вони могли дихати, і зберігайте їх у коморі. А при природній сушці найкраще тримати шкірку в прохолодному місці. Щоб зробити добриво, подрібніть очистки в порошок за допомогою блендера або кавомолки. Отриману суміш можна підсипати під корінь рослин 1 раз у 4 тижні. Таке добриво потрібно тримати в сухих мішках. Але зберігається порошок не дуже довго.