Вхід | Реєстрація

Обробіть садок чотири рази

Безумовно, можна знехтувати захистом плодових дерев і кущів від хвороб і шкідників. Але шанси на урожай у такому випадку будуть мізерні.

Тому, аби отримати хоча б якийсь, нехай і не рекордний, але власний урожай, необхідно провести мінімум чотири обробки саду.

Хтось скаже:

— Та ну, «хімію» я їсти не буду.

Тоді не зайвим буде нагадати, що практично вся продукція, що продається на ринках і в супермаркетах, вирощена в промислових садах. І там її обробляють мінімум десять разів.

 

Перше оприскування

Його ви вже мали провести, використавши бордоську суміш, мідний чи залізний купорос або карбамід. Якщо ж із різних причин не встигли це зробити — не біда. Купіть якийсь мідьвмісний препарат, ідеально — «Медян екстра», і буквально «обмийте» дерево або кущ. Таким чином ви його продезінфікуєте після зими.

 

Друге обприскування саду навесні — «по зеленому конусу»

Тут теж можна сміливо використовувати мідьвмісні препарати. Щоправда, хлорокис міді — «Медян екстра» та інші препарати можна замінити на гідроокис тієї ж міді. У продажу є «Альфамідь», «Гарт», «Чемпіон». І взагалі вказані мідьвмісні препарати можна використовувати два рази поспіль.

 

Третє обприскування — «по рожевому бутону»

Третє обприскування проводиться в момент висунення квіткових бруньок (вони ще закриті). Оскільки більшість дерев у наших садах мають бутони рожевого кольору, це обприскування і називається «по рожевому бутону». Можна застосовувати  бакові суміші з фунгіцидів і інсектицидів.

Наприклад, можна змішати «Хорус», він же — «Страж» (від парші, борошнистої роси, моніліозу), і «Актара» або «Децис» (інсектициди). Є й інші варіанти, головне — уважно вивчайте інструкцію, чи підходять вони для змішування з іншими препаратами і чи немає обмежень по температурі повітря. Застосування препаратів у вигляді бакових сумішей дозволяє зменшити кількість обробок.

 

Четверте весняне обприскування саду — після цвітіння

Четверте обприскування саду проводиться теж баковими сумішами відразу після закінчення цвітіння.
Тут можна використати перевірений часом і досвідом «Топсін М», він же — «Захисник». Цей фунгіцид допомагає при дуже багатьох грибкових захворюваннях рослин. Хорошим препаратом є також «Сігнум». Але до 2021 року його не продавали в дрібній розфасовці. Із засобів проти шкідливих комах можна використати «Карате»,  «Маврік», «Каліпсо» або біоінсектицид «Актофіт».



Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
20 квітня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації