- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Догляд за незвичайним конофітумом
Конофітум — листовий ґрунтопокривний сукулент родом із Південноафриканської пустелі. Красиву і рясно квітучу рослину також називають «живий камінь» через її схожість із галькою. Декоративну культуру багато хто вважає невразливою — вона неймовірно витривала і вимагає мінімального догляду, виростити її в домашніх умовах не складе особливих труднощів.
Конофітум увігнутий. Найбільш популярний вид конофітумів. Досягає висоти 2-4 см і має увігнуту верхівку, що робить його схожим на ріжок від морозива. Тіло сукулента світло-зеленого відтінку, квіти білі, з жовтою серединкою.
Конофітум дволопатовий. Різновид схожий на сплющене серце. У висоту досягає 5 см. Рослина світло-зеленого кольору, іноді з сірими і червоними плямами. Квіти тонкі і пухнасті, жовті, схожі на кульбаби.
Конофітум Флавум. Цей вид нагадує за формою два зрощених листка висотою 2-3 см. У середині виростає невелика жовта квітка. Сам сукулент насиченого зеленого кольору, іноді покритий коричневими плямами.
Конофітум Еліші. Являє собою пару листків висотою до 3 см, забарвлених у зелений колір з темно-зеленими і синіми цятками. Квітки мають жовтий відтінок. Найчастіше період цвітіння припадає на жовтень-листопад.
Культура проста в догляді
Ідеальна ґрунтова суміш — пухка, що складається з піску, глини і перегною, або ґрунт для кактусів і сукулентів.
Додаткове добриво вноситься не частіше 1 разу на рік або взагалі не застосовується. Поливають рослину 1 раз на тиждень восени і 1 раз на місяць взимку.
Пересадка проводиться 1 раз у 3 роки. При проведенні цієї процедури необхідно видалити з корінців усю стару землю, промити їх, а в горщику глибиною 10-12 см розмістити достатній дренажний шар.
Квітка любить яскраве, але не палюче світло, легко переносить температурні коливання від +10 до +40 градусів. Період спокою триває приблизно з середини зими до початку літа. У цей час сукулент може бути розміщений на закритому балконі, температуру допустимо знижувати до +8 градусів.
Конофітуми досить рідко піддаються хворобам. Але при сусідстві із зараженими рослинами можуть бути вражені павутинними кліщами або борошнистими червцями.
Перші зазвичай з’являються там, де занадто сухе повітря. Другі ж виділяють речовину, на якій розмножується грибок. І з тими, і з іншими борються за допомогою мильного розчину. Якщо ж він не допомагає, використовують спеціальні хімічні склади.
При занадто частому поливі може з’явитися коренева гниль. Її потрібно зрізати, а коріння промивати перед повторною посадкою.
За правильного догляду і утримання конофітуми живуть до 15 років, постійно цвітуть, привертаючи увагу незвичайним зовнішнім виглядом і прикрашаючи приміщення.