Вхід | Реєстрація

Пульсоксиметр: як правильно вибрати?

Через пандемію такі компактні девайси як пульсоксиметри стали неймовірно популярні, тоді як не так давно вони були відомі тільки медичним працівникам і спортсменам. Оксиметр - це пристрій, який допомагає виміряти пульс і рівень насичення крові киснем. Однак, як серед величезного асортименту на ринку вибрати дійсно якісну модель? Про це ми і поговоримо в нашій статті.

Всі девайси поділяються на 2 типи: медичні та домашні. Для побутового використання більше підійдуть оксиметри другого типу, так як вони є простими у використанні і не вимагають спеціальних медичних знань.

Види моделей

Портативні оксиметри мають кілька різновидів:

  1. На палець. Такі пристрої одягаються на останню фалангу пальця і відображають на дисплеї вимірювані показники. Саме такі пульсоксиметри вважають високоточними і максимально надійними.

  2. На зап'ястя. Ці девайси можуть використовуватися для безперервного моніторингу показників, проте не є найбільш достовірними.

  3. Дитячі. Моделі дитячих оксиметрів розроблені для вікової групи до 4 років, так як пальці у малюків занадто малі для стандартних моделей пристроїв. Важливо, що на відміну від звичайних приладів, які здійснюють вимірювання тільки за умови стану спокою, дитячі пульсоксиметри здатні відстежувати рівень насичення крові киснем навіть під час руху.

Основні параметри

Обираючи такий пристрій як оксиметр для дому, рекомендуємо звертати особливу увагу на девайси, які кріпляться на палець. Вони будуть максимально зручні в користуванні і проведені вимірювання будуть мати високу точність. При виборі таких оксиметрів враховуйте такі характеристики, як:

  1. Точність вимірювань. Це найбільш важливий параметр, що забезпечує рівень надійності пристрою. Перед покупкою оксиметру обов'язково дізнайтеся якою похибкою він володіє. Стандартним показником високої якості можна вважати результат, що володіє точністю +/- 2%.

  2. Швидкість. Для визначення рівня насичення крові киснем, якісні моделі оксиметрів витрачають не більше 10 секунд.

  3. Екран. Дисплей повинен володіти високою чіткістю, мати досить великий розмір.

  4. Матеріал. Девайс має бути виготовлений з якісних і міцних матеріалів, щоб працювати навіть після найменших падінь.

  5. Вага та розміри. Оксиметр повинен бути компактним, займати мінімум місця для зберігання. Стандартним розміром таких пристроїв вважається 5 см завдовжки і 2,5 см завширшки.

Додаткові опції

Пульсоксиметри також мають ряд додаткових функцій, які можуть Вам знадобитися:

  1. Фіксатор. Він повинен бути зручним і досить міцно кріпитися на палець.

  2. Акумулятор. На відміну від акумулятора, який працює на звичайних батарейках, що вимагають постійної заміни, літієві батареї є більш довговічними й економічними.

  3. Автоматичне вимикання. Така опція допомагає зберегти заряд батареї, відключаючи девайс самостійно за попередньо заданим налаштуванням.

  4. Збереження вимірів. Для моніторингу показників деякі пристрої оснащені функцією збереження історії вимірювань.

  5. Експорт даних. Ця опція дозволяє переносити основну інформацію з оксиметру на комп'ютер в разі потреби.

Розміщено на правах реклами
20 квітня 2021 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації