Вхід | Реєстрація

Які методи економії електричної енергії допоможуть підвищити рентабельність виробництва?

Головний показник ефективного виробництва – помітна перевага прибутків над сукупними видатками. Один із способів підвищити рентабельність компанії - економія електроенергії. В нашому матеріалі ми розглянемо, які методи енергозбереження доступні українським виробникам та як вони впроваджуються.

 

Почніть з освітлення та навчання

Справа не тільки в переході на більш економні світильники на базі світлодіодів. Наприклад, покращити освітленість і при цьому зекономити можна за рахунок простих заходів:

  • Підтримувати в чистоті вікна та за можливістю збільшити їх площу;
  • Стежити за том, щоб на світильниках та плафонах не накопичувався пил;
  • Використовувати системи розумного освітлення, які регулюють яскравість світла, автоматично вимикають світильники в залежності від використання приміщення;
  • Обирайте світлий колір для стін приміщення. Це дозволить забезпечити нормативну видимість за менших витрат електроенергії.

Проте способи економії електроенергії представлені значно ширше, ніж оптимізація освітлення. Навчання працівників правилам раціонального використання також є корисним. Воно включає:

  • Навчання правилам економного поводження з оргтехнікою та устаткуванням – не лишати ввімкненими, якщо в них найближчим часом не буде необхідності;
  • Формування навичок раціонального користування освітленням – використовувати природнє світло, не забувати вимикати освітлювальні прилади, коли в них більше немає необхідності, тощо.

Хоча кожен окремий пункт може здатися незначним, проте в сумі вони дають відчутний ефект.

 

Оновлення устаткування

Одним із важливих напрямків розробки нових промислових ліній є зниження витрат електричної енергії. Сучасне виробниче обладнання дозволить не тільки зменшити витрати електроенергії, але й покращить якість та швидкість технологічних процесів. До того ж, сучасні електродвигуни мають систему плавного запуску. Відсутність пікового імпульсу під час ввімкнення не тільки подовжує термін роботи устаткування, алей додатково зменшує витрати на енергію.

Хоча такий крок вимагає певних інвестицій, у далекоглядній перспективі він дає можливість впевнено розраховувати на відчутний економічний ефект.

 

Зважений вибір постачальника електричної енергії

Після набуття чинності нових положень Закону України «Про ринок електричної енергії» непобутові споживачі отримали можливість вільно обирати енергопостачальника. В свою чергу постачальники тепер самі формують свої комерційні пропозиції. Для підприємств це надає можливість зекономити ще кількома способами:

  • За рахунок обсягу споживання. Тепер непобутовий споживач, який використовує велику кількість енергії може знайти постачальника, який готовий за додатковий обсяг надати знижку;
  • Використання погодинних систем обліку, диференціація за часом доби. Можна організувати певні процеси таким чином, щоб використовувати більше енергії в «дешевий» період.

Якщо керівник знатиме, як економити електроенергію, побудує на своєму підприємстві ефективну систему раціонального споживання, це дасть відчутний економічний результат вже у найближчий час.

Розміщено на правах реклами
23 квітня 2021 | Категорія: Технології та ІТ

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації