- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Поради, що змусять зацвісти кактус
Кактус — популярний кімнатний сукулент, для росту і розвитку якого не потрібен особливий догляд, наприклад, рясний полив або регулярні підгодівлі. Але для того, щоб домогтися цвітіння, доведеться постаратися і створити певні умови.
Стрес. Кімнатне середовище може бути для рослини занадто комфортним. Для стимуляції цвітіння сукулента слід створити стресові умови, наприклад, забезпечити зимовий період спокою при певних температурах.
Період зимового спокою характеризується відсутністю ознак розвитку: росту, появи колючок, зміни форми. Саме в цей час і закладаються майбутні бутони.
Цей метод стимуляції появи квітів має назву «холодна зимівля» і проводиться при температурах від +5 до 15°C залежно від сорту рослини. У цей час полив зводять до мінімуму або зовсім припиняють.
Проводять «холодну зимівлю» на заскленому балконі або прохолодному підвіконні, контролюючи температуру в приміщенні.
Порушення стану «сплячки» починають навесні, поступово відновлюючи полив.
Додати світла. Кактуси світлолюбні, і розташовувати горщики слід на вікні з сонячної сторони. Без отримання достатньої кількості світла сукулент не порадує вас своїми квітками.
Якщо рослина під час зимівлі стояла в тіні, то рівень освітлення потрібно збільшувати поступово, не допускаючи попадання палючих променів.
Не повертати. Переміщати сукулент з одного місця на інше або повертати горщик не потрібно. Бутони на кактусах утворюються із затіненої сторони, і зміна положення бутона по відношенню до світла може привести до всихання майбутньої квітки.
Дієта. Підживлення кактуса здійснюється тільки після початку цвітіння з додаванням таких мікроелементів, як калій, азот, кальцій і фосфор.
Внесення добрив проводиться з метою продовження періоду цвітіння і забезпечення яскравих пелюсток у квітів. Органічної підгодівлі рослина не потребує.
Часто вносити добрив не потрібно, бо в природному середовищі існування кактуси виростають на субстратах, бідних за вмістом мікроелементів і органіки.
Свіже повітря. Важливою вимогою для успішного розвитку квіток є надходження достатньої кількості свіжого повітря.
Необхідно регулярно провітрювати приміщення, а в осінній період поміщати рослину в прохолодні умови. Нічний перепад температур сприяє ущільненню стебла і готує кактус до зимівлі.