Вхід | Реєстрація

Як врятувати потопаючого та надати йому невідкладну медичну допомогу

З початку року на водоймах області потонуло 28 людей. З настанням купального сезону кількість загиблих на воді стрімко зростає.

Основною причиною загибелі людей є недотримання правил поводження на водних об’єктах. Зокрема, й купання  в необладнаних для цього місцях.

На жаль, багато людей обирають відпочинок на стихійних пляжах, де немає професійних рятувальників. За статистикою, саме на таких місцях відпочинку часто трапляються трагічні випадки на воді. Інколи потопаючим щастить - їх рятують інші відпочивальники, які володіють прийомами надання допомоги потерпілому.  Втім більшість людей не вміє надати допомогу людині, яка тоне.

Тож, що треба робити, якщо на ваших очах буде тонути людина?

Насамперед дайте собі секунду на роздуми. Чи немає поруч рятувального засобу? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути. Рятувальний круг можна кинути на 20-25 метрів. Чи є човен? Чи можна покликати когось ще на допомогу?

Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати течію води, вітер, відстань до берега та інше. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил.

Один з найвідоміших способів рятування людини є велика пуста пластикова пляшка, з якою необхідно підплисти до потопаючого та подати її перед собою, аби людина, яка тоне, мала змогу за неї вхопитися.

Без підручних засобів необхідно до потопаючого підплисти ззаду, підхопити його під руку і транспортувати до берега. При цьому обов’язково треба розмовляти з потопаючим, щоб зняти  у нього нервове напруження та заспокоїти.

У випадку, якщо потопаючому вдалося схопи¬ти вас за руки, ноги або шию - звільніться і негайно пірнайте - інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Потім підпірніть під нього і, узявши позаду одним із прийомів захоплення (класичний - за волосся), транспортуйте до берега.

Якщо ж потопаючий уже занурився у воду, не полишайте спроб знайти його на глибині, а потім повернути до життя. Це можна зробити ще й у тому випадку, якщо потопаючий, перебував у воді близько 5 хвилин.

Як тільки потопаючого витягли з води, відразу приступають до надання першої медичної допомоги. По можливості, необхідно відразу викликати медичну допомогу, а до її прибуття не припиняти спроб відновити дихання людини.

Перед тим, як приступити до надання першої допомоги постраждалому, необхідно його швидко і старанно оглянути. Основну увагу звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається в залежності від його стану.

Якщо зіниці постраждалого звужені, то людина непритомна і штучного дихання робити не треба, а лише дати вдихнути нашатирного спирту і поплескати по щоках.

При відсутності  дихання і  пульсу, при розширених зіницях потерпілому проводять серцево-легеневу реанімацію.

По-перше, необхідно видалити з легень воду, на що витрачають не більше 10-15 секунд. Для цього необхідно зробити 5-6 поштовхоподібних натискувань на спину потерпілого, перевернувши його на живіт на своє коліно, пригнувши до землі його голову та груди.

Потім кладуть постраждалого на спину, щоб голова була відкинута назад для розправлення дихальних шляхів. Однією рукою треба відкрити йому рота, пальцями іншої руки, завернутими у салфетку або носову хустинку, видалити з рота пісок, мул та інші інородні тіла.

Штучну вентиляцію легень потерпілого роблять способом «рот в рот», або «рот в ніс». Кількість вдувань – 16-20 за хвилину.

За відсутності пульсу на сонній артерії водночас із штучним диханням виконують непрямий масаж серця (для дорослого на два вдування робиться п’ятнадцять масажних поштовхів на грудну клітину на глибину 4-5 см; для дитини на одне вдування роблять 5 поштовхів на глибину 3 см; для немовляти – 1 вдування на 5 поштовхів на глибину 2 см) і цей цикл повторювати до появи ознак дихання і серцебиття. До речі, дорослому непрямий масаж серця проводять двома руками, які розташовують на нижній половині грудини.

Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. В тих випадках, коли протягом 30-40 хвилин, незважаючи на правильно проведену реанімацію, змін у стані хворого немає або з’являється задубіння реанімаційні заходи припиняються.Автор: Управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА
28 червня 2012 | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації