- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Чому небезпечно їсти посеред ночі
У першу чергу необхідно проаналізувати, як відбувається метаболізм у організмі людини. Обмін речовин ділиться на два типи: анаболізм і катаболізм. У першому варіанті отримана від їжі енергія відразу передається в тканини (жир або м’язи), у другому — відбувається розщеплення поживних речовин на більш прості, з одночасним вивільненням енергії.
Обидва процеси контролюються гормонами, які виробляє наше тіло. Кортизол і адреналін сприяють метаболічному розпаду речовин (катаболізму), а в бік анаболізму обмін зміщують тестостерон, соматотропін й інсулін.
Однак, усе залежить і від часу доби: у нічний час травлення сповільнюється, але їжа все одно перетравлюється.
Лікарі-дієтологи підкреслюють, що організм людини адаптується до повторюваних регулярно умов і може звикнути до калорійних вечорів і ночей. І саме тому необхідно розумно розподілити добову норму одержуваних кілокалорій: у цьому випадку на вечерю можна їсти все, що завгодно, крім борошняних і кондитерських виробів, а також солодких і алкогольних напоїв.
І справа зовсім не в тому, що є небезпека набрати зайву вагу, а в збільшенні глікемічного індексу, тобто рівня вуглеводів у крові, від яких підіймається вироблення кортизолу і знижується виділення мелатоніну (гормон епіфіза, що регулює добовий ритм всіх живих організмів). Результатом може стати безсонна ніч і хронічна втома в ранкові години.