- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як виростити грейпфрутове дерево з кісточки
Виростити грейпфрут прямо на підвіконні зможе кожен квітникар, оскільки насіння, отримане з плодів, відмінно для цього підходить. А через шість-вісім років деревця дадуть перший урожай. Щоб не натрапити на гіркоту, сіянці краще прищепити культурним сортом або дістати його живці і укоренити.
Відомо близько двох десятків сортів грейпфрута, але найпопулярніший — Дункан. Він плодоносить на четвертий рік після щеплення і дає плоди з вагою до 500 грамів, великі, жовті, трохи плескаті. Він і в квартирі почувається добре, треба лише дотриматись кількох простих правил.
Ближче до ґрунту. Горщики треба наповнювати так: на дно покласти черепок опуклою стороною вгору, щоб не вимивався ґрунт. Потім 5-8 см дренажу з керамзиту або крупного піску. Ґрунт готують із суміші дернової землі, перегною, торфу і піску у співвідношенні 2:1:1:1. Особливо важливим для грейпфрута є залізо. Тому краще придбати препарати Майстер або Фертика, що містять мікроелементи.
На нові квартири. Грейпфрут треба щороку пересаджувати в більший горщик. Садити одразу у великий не можна, оскільки коріння має поетапно освоювати простір. Для п’яти-шестирічного дерева комфортною буде діжка заввишки в 40-50 см і з діаметром у 50 см. Семирічне дерево перевалюють раз на два-три роки, а старші — раз на п’ять років.
Під час перевалки уважно оглядайте кореневу систему: хворі корінці обрізайте до білих на поперечному зрізі. Перевалку можна проводити протягом усього літа.
Частий полив. Дуже важливий правильний полив. Взимку рослини поливають раз на десять днів, а влітку — два-три рази на тиждень.
Увага! Грейпфрут не переносить хлор, тому воду треба відстоювати. Вода повинна бути на 4-5° С теплішою за кімнатну температуру. Поливають у кілька прийомів, щоб ґрунт зволожувався шарами. Корисно обприскувати рослини з пульверизатора й іноді протирати листя вологою тканиною.
Нехай буде світло! Грейпфрут дуже полюбляє світло. За наявності його дефіциту пагони тягнуться, викривляються, рослини слабшають. Тому взимку його обов’язково досвічують. А ось повертати горщик не можна. Якщо повернути його на 180°, то в рослини опадуть квіти і навіть листя. З підсвічуванням відмінно впораються люмінесцентні лампочки.
Чи будемо стригти? Грейпфрут не потребує особливої стрижки, але якщо хочеться отримати особливо гарні рослини, то обрізка потрібна. Формування проводять у квітні-травні. У перший рік центральний пагін вкорочують на висоті в 15-20 см, потім, коли виростуть бічні пагони, залишають три-чотири верхніх. Їх прищипують на висоті в 15-20 см і формують по дві-три гілки другого порядку. У них теж прищипують верхівки. Таким чином дерева, що обрізаються, є особливо симетричними і гарними.