- Selena2017
сьогодні, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Ячмінь на оці: причини появи
Почервоніння, припухлість, свербіж або ж больові відчуття в зоні повіки можуть вказувати на ячмінь. Шлунково-кишкові проблеми, цукровий діабет, себорея або демодекоз можуть провокувати гостре запалення сальної залози або волосяної частини вій.
Якщо з’являється почервоніння, припухлість, свербіж або ж больові відчуття в зоні повіки, це може вказувати на ячмінь. Зазвичай, проблема проходить самостійно за декілька днів. Проте якщо вона не зникає, або ж часто повторюється, тоді без допомоги офтальмолога не обійтись.
«Ячмінь — це переважно є запалення волосяного фолікула, яке може бути спричинене різними мікроорганізмами, запиленим приміщенням, пилюкою і локальними такими от запальними процесами, і тоді, коли є в нас запалення, почервоніння, біль і набряк, і від цього може набрякати аж ціла повіка», — розповіла лікар-офтальмолог.
Якщо цей процес хронічний, то шукати причину потрібно в самому організмі. Адже шлунково-кишкові проблеми, цукровий діабет, себорея або демодекоз, тобто підшкірний кліщ, можуть провокувати ячмінь на оці.
«І окрім демодекозу ще можуть бути причиною глисти. Якщо ячмені є хронічні і завжди в одному місці. Вони можуть перейти в хронічний запальний процес, так званий халязіум. Халязіум — це коли вже є видима і на дотик її відчути, пальпувати, таке ущільнення, переважно воно є таке як м’ячик маленький, але воно вже є не червоне і спокійне», — додала лікарка.
Багато хто вірить, що позбутись ячменю можна з допомогою червоної нитки, а зняти запалення зможе пакетик ромашкового чаю. Проте, які б народні методи не існували, лікарі все-таки радять вірити в доказову медицину.
Особливо, наголошують медики, не можна видавлювати або проколювати гнійник самостійно.
Якщо запалення не пройшло і з’явився халязіум, то мазь чи каплі вже не допоможуть. Його треба видаляти лише хірургічно або за допомогою певних препаратів, які вколюються саме в порожнину халязіума.
Щоб зменшити ризики появи ячменю, передусім потрібно добре слідкувати за гігієною очей. Не торкатися їх брудними руками, обов’язково змивати макіяж перед сном і слідкувати, щоб у косметики не минув термін придатності. Також медики радять не користуватись одним рушником з людьми, які мають цю проблему. Якщо ж все-таки виник сильний набряк, або ж ячмінь не минає протягом кількох тижнів чи порушився зір, обов’язково зверніться до офтальмолога.