Вхід | Реєстрація

Ячмінь на оці: причини появи

Почервоніння, припухлість, свербіж або ж больові відчуття в зоні повіки можуть вказувати на ячмінь. Шлунково-кишкові проблеми, цукровий діабет, себорея або демодекоз можуть провокувати гостре запалення сальної залози або волосяної частини вій.

Якщо з’являється почервоніння, припухлість, свербіж або ж больові відчуття в зоні повіки, це може вказувати на ячмінь. Зазвичай, проблема проходить самостійно за декілька днів. Проте якщо вона не зникає, або ж часто повторюється, тоді без допомоги офтальмолога не обійтись.

«Ячмінь — це переважно є запалення  волосяного фолікула, яке може бути спричинене різними мікроорганізмами, запиленим приміщенням, пилюкою і локальними такими от запальними процесами,  і тоді, коли є в нас запалення, почервоніння, біль і набряк, і від цього може набрякати аж ціла повіка», — розповіла лікар-офтальмолог.

Якщо цей процес хронічний, то шукати причину потрібно в самому організмі. Адже шлунково-кишкові проблеми, цукровий діабет, себорея або демодекоз, тобто підшкірний кліщ, можуть провокувати ячмінь на оці.

«І окрім демодекозу ще можуть бути причиною глисти. Якщо ячмені є хронічні і завжди в одному місці. Вони можуть перейти в хронічний запальний процес, так званий халязіум. Халязіум — це коли вже є видима і на дотик її відчути, пальпувати, таке ущільнення, переважно воно є таке як м’ячик маленький, але воно вже є не червоне і спокійне», — додала лікарка.

Багато хто вірить, що позбутись ячменю можна з допомогою червоної нитки, а зняти  запалення зможе пакетик ромашкового чаю. Проте, які б народні методи не існували, лікарі все-таки радять вірити в доказову медицину.

Особливо, наголошують медики, не можна видавлювати або проколювати гнійник самостійно.

Якщо запалення не пройшло і з’явився халязіум, то мазь чи каплі вже не допоможуть. Його треба видаляти лише хірургічно або за допомогою певних препаратів, які вколюються саме в порожнину халязіума.

Щоб зменшити ризики появи ячменю, передусім потрібно добре слідкувати за гігієною очей. Не торкатися їх брудними руками, обов’язково змивати макіяж перед сном і слідкувати, щоб у косметики не минув термін придатності. Також медики радять не користуватись одним рушником з людьми, які мають цю проблему. Якщо ж все-таки виник сильний набряк, або ж ячмінь не минає протягом кількох тижнів чи порушився зір, обов’язково зверніться до офтальмолога.

27 травня 2021 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації