- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Кімнатні рослини, що очищують повітря у будинку
Кімнатні рослини, що очищують повітря у будинку
Багато рослин, які привабливо виглядали на полиці, вдома швидко відцвітають, починають сохнути і хворіти, вимагають частого догляду і взагалі приносять більше клопоту, ніж користі. Як навчитися правильно вибирати квіти і доглядати за ними? Перш ніж купувати нову рослину, прочитайте цю статтю — з неї ви дізнаєтеся, які корисні і невибагливі рослини повинні стати основою вашого домашнього міні-саду.
Сансев’єрія. Вічнозелена кімнатна рослина з жорстким шкірястим листям. Вирощувати сансев’єрію краще в тісному керамічному вазоні. Потужна коренева система рослини здатна в два рахунки розірвати тонку пластмасу. У листі цієї рослини містяться сапоніни — антимікробні та фунгіцидні речовини. У народній медицині сік сансев’єрії навіть використовують для лікування циститів, стоматитів, отитів і порізів.
Сансев’єрію рекомендують тримати в спальні, оскільки її листя, на відміну від листя інших кімнатних рослин, виробляє кисень вночі.
Хлорофітум. Це витончені трав’янисті рослини, що не вимагають особливого догляду. Хлорофітуми широко відомі своєю здатністю поглинати з повітря небезпечні для здоров’я сполуки. Саме завдяки цій якості вони міцно прописалися не тільки в приватних будинках, але і в установах. Хлорофітуми абсолютно нешкідливі. Їх можна вирощувати в дитячих садках і школах, фойє поліклінік та бібліотеках. Усе, що їм потрібно, — це просторий вазон і трохи вільного місця.
Фікуси. Популярні кімнатні деревця, листя яких можуть змінюватись за величиною, формою і забарвленням. Ці рослини вирощують у спеціальному ґрунті для фікусів, не забувши про шар дренажу. Вазон потрібно вибирати високий, стійкий. Рослини розміщують в такому місці, де вони не будуть піддаватися впливу прямих сонячних променів. Але і ставити їх подалі від світла теж не варто: листя почнуть жовтіти і опадати.
Листя фікуса видаляють з повітря бензол і фенол, переробляючи їх в необхідні для росту речовини.
Бегонія. Це красиві кімнатні рослини, які можна зустріти практично в кожному будинку. Існують квітучі і неквітучі різновиди бегоній. Вирощують їх на північно-східних і західних підвіконнях, де вони не піддаються впливу прямих сонячних променів.
Ці рослини незамінні в будинках людей із захворюваннями дихальних шляхів. Листя бегоній здатні затримувати пил і поглинати з повітря хімічні речовини. Крім того, ці рослини зволожують повітря. Щоб бегонії відчували себе комфортно, вирощуйте їх у низькому широкому вазоні і будьте акуратніші з поливом.
Лавр благородний. У домашніх умовах лавр росте повільно і виростає на відносно невелику висоту. Він дуже любить сонячне світло і навіть під прямими сонячними променями відчуває себе комфортно. Взимку рослина потребує прохолоди. Краща температура для нього в цей період — до +15°. Взимку рослину поливають рідше, ніж влітку.
Листя лавра благородного — пряність, також відома як лавровий лист, тому логічно поселити його на кухні. Велика кількість ефірних масел і фітонцидів зробить будь-яку страву ще більш смачною і ароматною.
Алое. Цей сукулент, який в народі називають столітником, можна знайти практично в кожному будинку. Він виручає при порізах, нагноєннях, зубному болі, нежиті і багатьох інших захворюваннях. Його сік чудово зволожує і живить шкіру, загоює рани, які погано піддаються лікуванню, а також допомагає при такому небезпечному захворюванню, як гайморит.
Зверніть увагу: поливати алое потрібно тільки в піддон, щоб уникнути підгнивання.
Спатіфілум. Усі сорти цієї чарівної кімнатної рослини, яку нерідко називають «жіночим щастям», є справжніми природними фільтрами. Вони поглинають небезпечні для нашого здоров’я сполуки і виділяють цілий ряд біологічно активних речовин, позитивно впливають на наш настрій. По суті, спатіфілум — справжній природний антидепресант. Посадіть його у вазон з легким ґрунтом, поставте в будь-якому місці квартири в 1-1,5 метрах від східного або західного вікна, поливайте піддон — і бадьорість вам гарантована!
Дифенбахія. Усі сорти дифенбахії: поліпшують склад повітря в будинку; пригнічують активність стафілококів; нейтралізують небезпечні для людини токсини.
У приміщенні, де ростуть дифенбахії, нормалізується вологість повітря, а значить, стає набагато менше пилу. Якщо у вас в родині хтось страждає алергією, обов’язково заведіть хоча б один примірник цієї рослини. Догляд за ним дуже простий: стійкий вазон, регулярний полив і періодичне обприскування.
Пам’ятайте, що сік дифенбахії отруйний, тому цю рослину треба тримати подалі від дітей і домашніх тварин.
Епіпремнум. Це ліановидна рослина — найпотужніший природний фільтр. Він очищає повітря від шкідливих хімічних сполук і збагачує його речовинами, які оздоровлюють екологію в приміщенні. Крім того, кажуть, що епіпремнум покращує енергетику квартир. Там, де росте ця ліана, люди стають набагато спокійнішими і врівноваженішими.
Особливого догляду за епіпремнумом не потрібно: широкий стійкий вазон і помірний полив, зрідка — підживлення.
Хамедорея. Якщо дозволяють розміри квартири, обов’язково прикрасьте її кущиком хамедореї. Ця елегантна рослина дуже невибаглива. Чим менше ви будете проявляти до неї турботи, тим краще. В подяку за мирне співіснування хамедорея очистить повітря у вашій оселі.