- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Щоб не зашкодити собі й рослинам
Сади вже відцвіли. І на багатьох ягідних та фруктових культурах з’явилася рясна зав’язь. Деякі ягоди, такі як суниця і черешня, через кілька тижнів уже почнуть віддавати урожай. Але поласувати ним прагнуть не тільки люди, а й чисельні шкідники, а ще більше — хвороботворні грибки і бактерії. Чи можна із ними боротися безпечними в плані екології й людського здоров’я засобами?
Якщо в саду та на городі дошкуляють личинки хруща (борозняки), заселіть у ґрунт природного ворога хруща-гриба-хижака метарізіума чи боверію. Ці грибки будуть жити в ґрунті до 5?ти років і захищати ваш сад і город не лише від личинки хруща, а й від дротянки, ведмедки, капустянки та інших шкідливих комах, що живуть у ґрунті. Ці корисні грибки працюють додатково для рослин, як добриво. Вони абсолютно безпечні для людини й дощових черв’яків. Це препарати: Метаризин, Мезітропін, Ентоцид, Боверін. Обприскування ґрунту проводимо при температурі ґрунту від +4 градусів безпосередньо перед механічним обробітком ґрунту (культивація, просапування, оранка не глибше 7 см тощо) або у вологу погоду перед чи під час рясного дощу. Обприскуємо поверхню ґрунту незалежно від того, що там росте (малина, полуниця, трава тощо.)
По зеленому конусу (коли розпустяться бруньки) використовуємо наступні біопрепарати:
Здоровий сад + Екоберін — для профілактики хвороб та шкідників.
БіоАг (емочка оригінал), БіоАг плюс (Емочка родючість), Емочка — захист. Це корисні бактерії для профілактики всіх захворювань садових рослин, працюють як стимулятори росту, покращують врожайність. Плоди та ягоди можна вживати в день обробки!
Біопрепарати від шкідників саду (інсектициди)
Гаубсин, Гуабсин — комплексні препарати від личинок яблуневої плодожерки, тлі, інших шкідників саду та від хвороб яблуні, винограду, курчавості персика.
Бітоксибацилін — від різних листогризучих шкідників (тля, гусінь).
Сезар або Актофіт (актоверм) — від усіх видів шкідників саду. Обприскуємо по мірі їх появи.
Лепідоцид — від усіх видів гусені.
Біопрепарати від хвороб дерев та кущів (фунгіциди)
Триходермін, Триходерма, Трихофіт — для профілактики та лікування від парші, борошнистої роси та багатьох інших хвороб дерев, кущів та винограду, овочевих.
Планриз — біопрепарат від основних захворювань винограду та пасльонових культур.
Пентафаг — від хвороб кісточкових (вишня, черешня, абрикос), від курчавості персика.
Мікосан — біопрепарат для профілактики та лікування всіх рослин у саду та на городі (включно виноград).
Загальні правила користування біопрепаратами
- Застосування біоприлипача покращує та продовжує дію всіх біопрепаратів!
- Дійте завжди згідно інструкції!
- Більшість біопрепаратів — це живі істоти: корисні бактерії та грибки. Ними обприскуємо сад лише ввечері або в похмуру погоду при температурі повітря більше 10 градусів. Виключення — Актофіт і Мікосан, які можна використовувати і в сонячну погоду.
- Більшість біопрепаратів сумісні один з одним. Їх можна використовувати в одній баковій суміші. Виключення становить Мікосан. Ним обприскуємо окремо.
- Періодичність обробок для профілактики та лікування захворювань — 2–3 тижні. Препаратами від шкідників — по мірі їх появи.
Біопрепарати — не панацея
Безумовно, людство рухається в правильному напрямку, все ширше застосовуючи саме біопрепарати, замість штучно синтезованих хімічних сполук. І більшість названих біопрепаратів дійсно працюють і викорінюють хвороби рослин та шкідників.
До вищеназваного списку можна додати ще й японські біофунгіциди Бесткур, який прекрасно зарекомендував себе в боротьбі із сірою гниллю, та Казумін, який є антибіотиком природного походження і успішно бореться з бактеріальними хворобами рослин.
Але ж.. Кожен садівник і городник має знати, що в разі, коли його рослини вже захворіли, або склалися надзвичайно несприятливі погодні умови (постійні дощі і холод), сподіватися на біопрепарати марно. У більшості випадків доведеться застосовувати «хімію».