- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Догляд за квітуючими трояндами
На календарі — літо. І хоча погода за вікном зовсім не літня, це не означає, що природа завмерла. Згідно з її графіком, невдовзі мають розквітнути троянди. Що ж потрібно зробити, аби вони радували пишним цвітом?
Захистіть від попелиць і борошнистої роси
Головне для троянди, як і для будь-якої рослини, — це достатня кількість води.
Полив цієї вибагливої рослини повинен відбуватися приблизно раз у тиждень, але якщо погода особливо спекотна, то можна зробити частішим полив і виробляти його раз у 4–5 днів.
Потрібно пам`ятати про те, що полив повинен проводитися увечері, і тільки під корінь, тому що коли волога потрапляє на листя, це призводить до різних захворювань.
Вода повинна бути кімнатної температури — холодна може нашкодити корінню. Занадто частий полив може серйозно нашкодити рослині.
Окрім того, у жодному разі не можна забувати про боротьбу із хворобами та шкідниками.
Найчастіше троянди хворіють борошнистою росою і чорною плямистістю. Щоб запобігти цьому, слід обробити квіти спеціальними препаратами. Найвідоміші з них — Топаз і Топсін М.
Крім цих хвороб рослина часто страждає від попелиці. Від неї теж можна позбутися за допомогою препаратів. Актара, Моспілан, допоможе й біопрепарат Актофіт.
Коли суцвіття в`яне, його потрібно обов`язково зрізати, за допомогою цього ви стимулюєте зростання нових пагонів і прискорюєте появу нових квітів.
Дайте троянді азоту
Саме в цьому літньому місяці починається активний процес бутонізації, тому просто необхідно застосування добрив з азотом. З народних засобів особливою популярністю користується добриво на основі коров`ячого гною.
Це народний засіб досить простий у виготовленні — просто потрібно розвести гній водою в пропорції один до одного і настояти приблизно тиждень. А потім просто додати його в ґрунт прикореневим способом. Чим ще можна підгодувати квіти влітку?
Можна використати звичайну золу.
Підгодувати рослину золою можна двома способами — під корінь і по листю.
Найпростіше — це полити настоєм попелу. Для цього зола розчиняється у воді. Слід настояти її протягом тижня, а потім видалити білий осад (він змінює кислотність ґрунту). Після чого цей настій можна влити в прикореневу зону.
Підживлення по листю. Воно дає швидший ефект, аніж полив під корінь.
Попіл необхідно проварити у воді 15 хвилин, після чого відвар проціджують і наливають у пульверизатор чи оприскувач. Після цього можна йти обприскувати кущ.
Забудьте про купорос
Багато садівників чули про користь мідного купоросу в садівництві. Тому новачки можуть застосувати обробку троянд мідним купоросом влітку. Це серйозна помилка, яка може стати для рослини фатальною. Запам`ятайте, що мідний купорос можна використовувати тільки навесні, до початку цвітіння, і восени, перед підготовкою до зимівлі. Це превентивна міра по боротьбі з серйозними захворюваннями в трояндових кущів.