Вхід | Реєстрація

Приготування ґрунту для кімнатних квітів

Простіше всього набрати землі з саду або придбати готову земляну суміш у магазині. Але простіше — не завжди краще, особливо, якщо мова йде про садову землю. У магазині можна отримати консультацію у продавців, яка суміш придатна для чого, у крайньому випадку, на упаковці будуть вказані основні властивості, такі як кислотність і приблизний склад.

У продажу можна зустріти так звану «єдину садову суміш», спеціалізовані «універсальні земляні суміші» для різних груп рослин, торфомінеральні суміші, штучні субстрати.

А ось звичайну садову землю складно проконтролювати за кислотністю, забрудненістю та іншими якостями. Навіть перевірена хороша городня земля в чистому вигляді небажана, хоча і може послужити основою для землесуміші.

Не слід забувати і те, що рослинні види багато десятиліть штучно культивовані, у спеціально створених для них умовах, і, як правило, більш ніжніші і вибагливі, ніж рослини відкритого ґрунту, а традиційна для місцевості мікрофлора може виявитися згубною для них через відсутність імунітету.

Земляну суміш треба готувати за кілька днів до застосування.  Суміші можуть бути легкими, середніми і важкими: співвідношення компонентів наводиться в усередненому (допускаються різні варіанти складу) і наближеному вигляді: обсяги визначаються «на око» і не потребують зважування з точністю до грама.

Легкі земляні суміші: складаються з торф’яної землі, листяної або (у окремих випадках ці різновиди землі виступають, як аналоги одна одній) верескової, перегнійної, також піску. Співвідношення компонентів — 3:1:1:1.

Середні земляні суміші: дернова земля — 2: перегнійна — 2: торф’яна — 1: пісок — 1.

Важкі земляні суміші: глинисто-дернова земля — 3: перегнійна земля — 1: пісок — 1.

Часто готують менш «спеціалізовану» землесуміш із городнього (садового) ґрунту, піску і торфу в співвідношенні 1:1:1.

Більшість кімнатних рослин віддають перевагу легкій земляній суміші.

Деякі компоненти можна приготувати самостійно, однак процес це складний і часто дуже. Усі або майже всі ці компоненти окремо можна придбати в магазині або на ринках.

Поширеною помилкою є думка, що кімнатні рослини можуть рости в торфі. Ті з них, що здатні витримати існування на такому субстраті, є скоріше винятком, ніж правилом. Часто саме торф знаходиться в квіткових горшках, з якими ви купуєте рослину в магазині або на ринку. Він непоганий при вирощуванні насіння і живцюванні, але куплені рослини краще незабаром пересадити в інший ґрунт, а торф використовувати в якості компонента для нової земляної суміші.

7 червня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації