- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Чого не можна забороняти дитині
Експерти запевняють, що необхідно забороняти дитині грати з небезпечними предметами та вибігати на проїжджу частину, але є речі, які зовсім не обов’язково не дозволяти дитині. Тому, щоб дитина виросла самостійною та рішучою, не забороняйте їй наступних речей.
Кричати, бігати і стрибати по будинку. Дитина має вільно та активно висловлювати свої емоції. Адже для неї це і гра, і спосіб розслабитися та виплеснути енергію. Тому не намагайтеся переробити ваше дитя, вдома дозвольте бути дитині такою, якою вона є. Але потрібно не забувати пояснювати дитині, як варто поводитися на вулиці, в гостях чи будь-де інше.
Їсти самостійно. Дитина має самостійно навчитися тримати ложку, донести, не проливши, їжу до рота. Але це вимагає багато сил і терпіння. Натомість батьки, забороняючи їсти самостійно, позбавляють дитину не лише навичок зосередженості, але і можливості відчути впевненість у своїх силах — «я можу сам». Так, без брудного одягу не обійтися, але хіба це може зрівнятися зі стараннями малюка?
Грати з водою. Часто батьки переживають, що діти влаштують потоп вдома, тому забороняють гратися з водою. Але це не велика небезпека. Обов’язково поясніть дитині зону, в якій вона може гратися: переливати воду чи плескатися. І обов’язково проконтролюйте цей процес: візьміть різні ємності, ложки і приєднайтеся до пізнавальної гри. Це точно захопить вашого малюка надовго, адже ігри з водою — це невичерпне джерело знання і радості.
Дивитися мультики. Для дитини, особливо яка відвідує дитячий садок, дуже важливо бути в курсі того, про що говорять однолітки. А для них події чергової серії мультику — це щоденні новини. Тож заборона дивитися їх може спровокувати в дитині замкнутість.
Так, батьки повинні підібрати ті мультфільми, які вони вважають прийнятними. І дивіться їх разом з дитиною, обговорюйте і розповідайте приклади з життя.
Допомагати батькам. Так, батьки часто роблять за дітей багато речей, бо це швидше і легше. Але з часом дитина починає лінуватися і нічого не хоче робити. Експерти стверджують, що малюкові важливо відчувати себе потрібним. Ви тільки гляньте, як захоплено дитина допомагає діставати білизну з пральної машинки, поливати квіти або мити свій столик.
Також важливо отримати похвалу від мами чи тата і знати, що від нього теж багато що залежить. Тому завжди кличте дитину на допомогу, виділіть їй декілька легких обов’язків і частіше говоріть, що ви без неї не можете впоратися.
Малювати самій. Батьки не завжди дозволяють малечі малювати фарбами, бо вона забруднить одяг, помалює стіни. Але це легко виправити. А творчість — особливо малювання — не просто розвиває уяву, а допомагає дітям виплеснути емоції в найправильнішій формі. Тому малюйте разом і розгадуйте стан малюка через його малюнки.