- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
5 ТОП-правил хорошої сварки
Не було, немає і ніколи не буде у світі сімей, у яких не було б сварок. Навіть найбільш люблячі й тактовні чоловік і дружина час від часу потребують певного струсу почуттів.
Але що цікаво: після одних сварок на душі легшає - приблизно як після гарного прибирання в домі - справи клопітливої, але потрібної. Погана ж сварка може пробити у стосунках діру, яку швидко не залатаєш.
Тому науки про хорошу сварку треба навчатися з не меншою ретельністю, ніж мистецтву водіння автомобіля: що тут, що там - один хибний рух - і аварія! І добре, якщо не з летальним випадком.
Перше правило хорошої сварки: починайте свої претензії одне до одного зі слова «я», а не «ти». Правило дуже просте, але дуже ефективне. Річ у тім, що коли людина чує слово «ти», вона підсвідомо напружується і чекає «наїзду» на її зону психологічного комфорту. Якщо після слова «ти» йде продовження на зразок «найкраща і найпривабливіша», людина розслаблюється.
Але у сварках після слова «ти» зазвичай вимовляються слова зовсім іншого типу: «Ти знову спізнився на вечерю! Ти знову розкидав свої речі по всьому дому! Ти знову витратив останній мільйон!» Усі ці фрази нікуди не годяться з погляду хорошої сварки.
Міняємо їх на такі: «Я так чекала тебе до вечері! А ти спізнився», «Я щойно розклала всі твої речі на місце. Але вони повернулися!», «Я хочу попросити в тебе грошей. Даси?» Сенс той самий. Але акценти — зовсім інші. Почувши слово «я», людина переключає увагу із зони свого особистого комфорту на інше поле. І мимоволі розслаблюється.
До того ж у фразі «Я чекала» чується запрошення проявити співчуття, дається шанс бути добрим, розумним, тактовним. Звісно, не всі цим шансом скористаються, але сама можливість уже тішить.
Друге правило хорошої сварки: тримати свої емоції в руках. Відчуваєш, що твої образи на коханого повільно, але впевнено йдуть до позначки «критична маса»? Запитай сама у себе: чого ти хочеш? Випустити пару чи добитися конструктивного рішення? Якщо треба випустити пару, скористайся краще методом мудрих японців: порви портрет якогось політика, розбий у цілковитій самотності кілька тарілок, просто влаштуй собі пробіжку завдовжки кілометрів десять.
Якщо ж тобі потрібне конструктивне рішення — навчися лічити до десяти і роби це, щойно гнів почне заповнювати все твоє тіло.
Третє правило хорошої сварки: пам'ятай про мету! Головна небезпека будь-якої сварки в тому, що починаємо ми «про царя Панька», а закінчуємо емоційним аналізом усієї еволюції людства: «Сам козел! Сама ти жаба!».
А починали з чого? Тримай предмет сварки в зоні своєї уваги, не дозволяй собі збитися із твердої стежки та потонути в болоті дурості.
Четверте правило хорошої сварки: миріться першими. Бажано, щоб перший крок до примирення і чоловік, і жінка хотіли зробити першими. Але таке буває тільки у золоту пору закоханості або у разі особливо вдалого збігу характерів. У більшості ж випадків хтось один повинен поставити собі запитання: «Що для мене важливіше — безглуздий статус гордого й ображеного чи мир у домі?» І зробити перший крок до примирення.
П'яте правило хорошої сварки: нейтралізуй негатив сварки чимось особливо приємним для протилежної сторони: наприклад, смачною вечерею. Хороша сварка відрізняється від поганої тим, що після неї в душі не залишається мерзенного сліду, який отруює життя після сварки.