Вхід | Реєстрація

Чого не можна робити для схуднення

Принцип правильного схуднення якнайкраще відображено у відомій приказці «тихіше їдеш — далі будеш». Але люди із зайвою вагою хочуть скоріше скинути кілограми. Часто вони роблять це за сумнівними методиками. У цій статті ми розглянемо шість основних правил, яких потрібно уникати, щоб досягти стрункої фігури.

 

1. Голодування, малокалорійні дієти і пости

Різке скорочення споживання калорій стає причиною того, що організм починає спалювати жир разом з м’язовою масою. Але м’язи є основним помічником у боротьбі з зайвими кілограмами: не тільки дають можливість ефективно робити фізичні вправи, а й позбуватися величезної кількості спожитих калорій, так як навіть у стані спокою м’язи витрачають у три рази більше калорій, ніж жирові тканини.

На початковому етапі голодування організм в основному позбавляється від м’язової тканини, води і невеликої кількості жиру. Усе це зумовлює сильне уповільнення метаболізму. Тіло тут же реагує на брак енергії, намагаючись скоротити її витрати і накопичити запаси. Тому все часто завершується набором нових кілограмів.

Не скорочуйте калорійність раціону харчування більше, ніж на 500 ккал, і не зменшуйте раціон до рівня менше 1200 ккал. Інакше може розвинутися метаболічний синдром, а також діабет другого типу.

 

2. Сумнівні препарати для схуднення і БАДи

Практично жодні з харчових добавок і таблеток для схуднення не роблять ніякого впливу.

А якщо і допомагають, то при спалюванні жиру знищують ще щось, завдаючи великої шкоди всьому організму. Такі висновки були зроблені Європейським Конгресом учених-нутріологів, скликаним у минулому році після низки розгромних досліджень. Медики визначили, що ефективність жодної поширеної добавки не перевищує ефективності плацебо.

БАДи користуються популярністю повсюди, так як на них повинна бути лише харчова сертифікація, а не лікарська. Їх клінічні випробування не проводяться, так що виробники можуть публікувати в рекламі будь-яку дурницю.

Багато харчових добавок засновані на трьох засобах для помилкового схуднення — сечогінному, проносному, тонізуючому. Усі ці добавки виробляються з «натуральної сировини», не піддаються, як ми зазначили вище, ніяким клінічним випробуванням на ефективність і не підтверджуються спеціальними експертизами.

Що ж стосується лікарських препаратів, вони насправді допомагають скинути кілограми. Вони зазвичай прописуються важко хворим пацієнтам, наприклад, тим, що страждають діабетом другого типу, тому що дозволяють регулювати вуглеводний обмін. А людина, що не має проблем зі здоров’ям, разом з парою-трійкою кілограмів зайвої ваги після прийому цих ліків втрачає разом з жиром і здоров’я.

 

3. Очищення від шлаків

Це, напевно, один з найбільш поширених міфів, який неодноразово спростовувався. Однак прихильників маргінальних оздоровчих теорій від цього менше не стає, а потім багато хто потребує допомоги після ряду цих «очищень».

Очищення від шлаків з метою схуднення зазвичай передбачає застосування клізми. Нібито в організмі міститься величезна кількість непотрібних речовин, від яких треба позбавлятися. Проте немає в ньому ніяких шлаків, а доказова медицина навіть не містить такого терміну. Є токсини, які насправді скупчуються в організмі, наприклад, через активне функціонування підприємств хімічної промисловості. І виводить їх тільки лікар у стаціонарних умовах за допомогою дорогої сучасної апаратури.

Процедура гідроколонотерапії сама по собі сильно шкодить мікрофлорі кишечника. Якщо захопитися клізмою, наслідки можуть бути дуже сумними: ви не зможете самостійно ходити в туалет.

 

4. Нав’язлива поведінка, наприклад, занадто складні фізичні вправи

Принцип бодібілдерів «no pain — no gain», який перекладається як «немає болю — немає користі» — не найкраще керівництво для тренувань. Біль вказує на те, що з організмом щось не так, і треба припинити це робити.

Академія спортивної медицини США пропонує 2 програми комплексів фізичних вправ:

1. Кардіотренування середньої інтенсивності не менше півгодини 5 днів на тиждень.

2. Кардіотренування високої інтенсивності не менше 20 хвилин 3 рази на тиждень і 8-10 силових вправ по 8-12 повторень 2 рази на тиждень.

Незалежно від порад фахівців, деякі люди вважають, що чим більше часу і сил вони витрачають на заняття, тим здоровішими стають. Це неправда. У будь-яких фізичних навантаженнях потрібно знати міру.

 

5. Наркотики

Досить часто наркотичні засоби використовуються для схуднення. У хід зазвичай ідуть препарати, що стимулюють викид дофаміну і норадреналіну, сприяють прискоренню обміну речовин. Людина відчуває істотний приплив енергії і може всю ніч провести на танцмайданчику, не хоче спати.

Люди іноді навіть не підозрюють, що разом з харчовими добавками для скидання ваги приймають наркотики. Подібні добавки зазвичай пропонуються китайськими фармацевтичними компаніями. Коли на черговий препарат східних умільців накладається заборона, вони лише змінюють його назву і зовнішній вигляд упаковки, а для розкрутки в препарат додається невелика кількість амфетаміну.

Бодібілдери досить часто використовують таку небезпечну суміш, як «ЕКА», яку приймають перед змаганнями. Вона містить ефедрин, аспірин і кофеїн, і також називається «обдеріном», так як буквально «сушить» людину до м’язів і кісток. Ефедрин входить в перелік вихідних складових наркотичних засобів, так як застосовується в підпільному виробництві ефедрону і метамфетаміну.

Напевно, не потрібно нагадувати, що роблять з людиною наркотики. Відмінним прикладом прийому наркотиків з метою схуднення є фільм-трагедія «Реквієм за мрією», в якому літня дама підсіла на прийом амфетамінів, щоб влізти в сукню для участі в телевізійному шоу. У результаті вона потрапляє до лікарні з критичним станом здоров’я і сходить з розуму.

 

6. Куріння для схуднення

Люди з зайвою вагою вважають, що можуть позбутися своїх кілограмів, якщо будуть курити. Справді, нікотин злегка пригнічує апетит, однак шкода від цієї звички у багато разів перевищує користь. Подібно прийому наркотичних засобів, куріння з метою схуднути — найгірше, на що можна піти.

Після відмови від куріння зазвичай настає так званий «синдром відміни», коли людина накопичує пару зайвих кілограмів. Щоб перебороти це, потрібно внести корективи в раціон харчування і зайнятися спортом, не повертаючись до куріння.Автор: За матеріалами інтернет-видань
26 липня 2012 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації