Вхід | Реєстрація

Як спланувати сімейний бюджет?

«Важливо не те, скільки грошей ви заробляєте, а те, скільки у вас залишається, як вони працюють на вас, і скільки поколінь ви зможете ними забезпечити», — говорить відомий бізнесмен та інвестор Роберт Кійосакі, і має рацію. Управління сімейними фінансами — надзвичайно важлива тема для кожної української родини. В умовах обмежених ресурсів, ми хочемо досягти життєвих цілей та отримати задоволення від життя по максимуму.

Дієвим інструментом у цьому є сімейний бюджет. Умовно, сімейний бюджет — це таблиця, яка містить планову та фактичну інформацію про доходи, витрати і заощадження за певний період часу, наприклад, рік. Щоб спланувати свій фінансовий рік, варто знати інформацію про доходи, витрати та зрозуміти куди, саме ви плануєте направити свої заощадження.

Родина може отримувати доходи у вигляді заробітної плати, доходів від фрілансу або ведення бізнесу. Окремим видом доходу можна виділити пасивний дохід. Він виникає, коли раніше зароблені кошти, працюють без вашої участі. Особливістю пасивного доходу є те, що людина не витрачає додаткового часу та зусиль на його отримання. Наприклад, це можуть бути відсотки за депозитами або дивіденди по акціях.

Всесвітньо відомий інвестор Уоррен Баффет у книзі «Правила багатства» зазначає: «Зекономлений долар — це зароблений долар». Для того, щоб знати, скільки ви заробляєте та на що витрачаєте, доцільно вести облік доходів та витрат. Це дуже легко зробити за допомогою спеціалізованих програмних продуктів. До ваших послуг такі програми, як: «Дзен-Мани», «Moneon», «Деньги ОК», «Money Lover» або будь-яка інша, на ваш смак. Ці програми дозволяють визначити загальну суму доходів та витрат за період часу, а також розрахують структуру витрат. Програма покаже, яку частину витрат складають витрати на харчування, комунальні платежі, одяг та взуття.

Витрачайте правильно — і розбагатієте

Рекомендована структура витрат така: заощадження (22%), житло (15%), інші зобов’язання (2%), автомобіль (14 %), харчування (16 %), розваги (2%), одяг і гігієна (3%), здоров’я і спорт (1%), батьки і діти (3 %), подорожі (4 %), інші витрати (3 %), залишок (15 %).

Помісячне планування доходів та витрат дозволяє визначити бажаний рівень заощаджень, які можуть бути витрачені на різні цілі. Фінансові цілі родини залежать від загальних доходів, оптимального рівня витрат та пріоритетних напрямів витрачання заощаджень.

Заощадження можуть використовуватися для крупних покупок (техніка, автомобіль, нерухомість), отримання нових знань та вражень (освіта, навчання на спеціалізованих курсах, подорожі), інвестицій у капітал інших підприємств.

Інвестувати кошти можна різними способами. Інвестиції в отримання нових знань та навичок допоможуть у майбутньому стати висококваліфікованим спеціалістом на підприємстві, надавати експертні послуги як приватний підприємець, відкрити власний бізнес або стати співвласником інших підприємств. Сучасні технології дозволяють із України інвестувати кошти та отримувати частину прибутку найприбутковіших міжнародних компаній, таких як Microsoft, Apple, Google.

 

Станьте самі собі бухгалтером

Рахувати доходи та витрати, визначати перспективні напрями інвестування, створювати та управляти власним бізнесом вчать викладачі кафедри бухгалтерського обліку та фінансового контролю Полтавської державної аграрної академії. Випускники спеціальності «Облік і оподаткування» працюють на підприємствах різних галузей в Україні та за її межами. У ХХІ сторіччі професія бухгалтер залишається такою ж важливою, як і декілька тисячоліть тому, коли бухгалтери допомагали фараонам керувати Єгипетським Царством, а імператорам — Римською Імперією. Впевнена, у недалекому майбутньому бухгалтери, у складі топ-менеджменту підприємств, будуть причетні до підкорення нових планет та досягнення незвіданих до того горизонтів.Автор: Вікторія Кулик, професор кафедри бухгалтерського обліку та економічного контролю ПДАА, доктор економічних наук
30 червня | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації