- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Як не можна купати кімнатні квіти
Приймання душу — процедура, яка корисна багатьом кімнатним рослинам. Перш за все, вона необхідна для очищення листя і стебел від пилу і бруду, а також для насичення тканин вологою, для позбавлення від шкідників і їх яєць. Після купання рослини немов оживають: зелень стає яскравішою, щільнішою, листя піднімається, а часом і зав’язуються бутони. Але щоб процедура пішла рослинам виключно на користь, а не на шкоду, важливо правильно її проводити.
Всіх під одну гребінку. Головні «нелюбителі» купання — це квіти з опушеним листям: фіалка, глоксинія. Ці рослини не люблять, коли на розетки потрапляє вода. Тому у випадку з цими квітами для очищення листя краще скористатися щіточкою або вологою ганчірочкою. Крім того, не варто купати будь-які квітучі рослини і ті, які зацвітають. Квіти і бутони погано переносять воду і можуть опасти.
Відсутність захисту ґрунту. Якщо після купання рослина починає в’янути, опускати листя, зелень починає жовтіти і чорніти, швидше за все, ви ненавмисно залили рослину, що спровокувало загнивання коренів. Навіть якщо вам здається, що ви миєте зелень обережно, і в горщик не потрапляє вода, краще перестрахуйтеся і обв’яжіть навколо рослини пакет. Полінуєтеся — замість ожилих чистих рослин можете отримати напівживі в’янучі квіти.
Миття гарячою водою. Оптимальна температура для миття рослин — близько 30 градусів. Є такий прийом стимуляції росту і цвітіння рослин, як гарячий душ. І деякі квітникарі, прагнучи зробити зі своєї рослини пишного і квітучого красеня, ставлять її під гарячу воду без підготовки. Так робити не можна, рослина отримає опіки, і в кращому випадку скине листя, у гіршому — загине. Якщо хочете поекспериментувати, не варто лити на зелень мало не окріп. Починайте зі стандартних 30 градусів, потім з кожною процедурою підвищуйте температуру води на 5 градусів і стежте за станом рослини. Гарячий душ дійсно піде на користь, але якщо рослина буде підготовлена. І не потрібно переходити межу в 50 градусів, рука повинна терпіти гарячий душ.
Використання мила. Не варто кожен раз використовувати для миття косметичне мило. У природі дощ не миє рослини з милом, ось і вдома влаштовувати ретельну чистку кожен раз не варто. У ідеалі, використовувати мило тільки при сильних забрудненнях або при навалі шкідників. І брати або господарське, або зелене мило. Останнє, до речі, відмінно захищає рослини від шкідників і бореться з хворобами. І не страшно, якщо ви не змиєте залишки мила: ніякої шкоди воно не принесе.
Помили і на місце! Після миття залиште квіти у ванні на кілька годин, а краще — на ніч. Якщо квіти приймали гарячий душ, двері у ванну залиште закритими, тепле вологе повітря підвищить ефективність процедури. У жодному разі не можна відразу після купання повертати рослини на звичне місце на підвіконня. На протязі вони можуть моментально замерзнути, а на сонці — отримати опіки. І навіть якщо вам здається, що вся волога стекла, почекайте ще трохи. Нехай і листя підсохне, і піде зайва вода із землі (якщо все-таки вона туди потрапила).