Вхід | Реєстрація

Методи лікування та спосіб життя хворих на глаукому

Мета лікування глаукоми — це компенсація внутрішньоочного тиску і збереження зорових функцій, що є у пацієнта на момент звернення до лікаря. На сьогоднішній день існують такі методи лікування: медикаментозне, лазерне та хірургічне. Тільки лікар-офтальмолог після обстеження може порадити оптимальний метод лікування.

Дієвим засобом після встановлення діагнозу глаукоми є призначення очних крапель з метою зниження внутрішньоочного тиску. Найчастіше у цьому випадку рекомендують Пілокарпін 1 % (перша допомога для зняття приступу глаукоми). Є й інші препарати для медикаментозного лікування. Але тільки лікар може порадити очні краплі у кожному окремому випадку індивідуально. Ні в якому разі недопустиме відхилення від курсу при лікуванні глаукоми. Кожна перерва може призвести до незворотного погіршення зору.

У деяких випадках рекомендоване лазерне лікування. Операції з використанням лазера найбільш ефективні для хворих з І та II стадією глаукоми і дозволяють знизити режим лікування за допомогою медикаментів та відстрочити хірургічне втручання.

Лазер також використовують в терапевтичному лікуванні очей. Хочу нагадати, що у нашому районі вже на протязі 2-х років працює лазерний апарат «Ліка-терапевт», який за якістю лікування не поступається подібному апарату очного відділення обласної лікарні. Хворі отримують лазерну стимуляцію сітківки очного дна. Таке лікування необхідне для пацієнтів із глаукомою, макулодистрофією, діабетичною ретинопатією, близькозорістю високого ступеня та інших захворюваннях очей. До речі, запрошую всіх, хто бажає пролікуватись, звертатись в 37-й кабінет райполіклініки.

При неефективності місцевого медикаментозного лікування та відсутності протипоказань щодо загального стану здоров'я хворому рекомендують оперативне лікування глаукоми. Основна його мета зводиться до відновлення природних та створення нових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини та зниження швидкості її утворення. Хірургічні операції зараз добре розроблені, проводяться швидко і безболісно.

А тепер декілька порад хворим на глаукому: ведіть спокійний, розмірений спосіб життя, уникайте негативних емоцій; працюйте стільки, скільки дозволяють вік і загальний стан здоров'я, не перевтомлюйтеся; уникайте фізичних і нервових перенавантажень, роботи з нахилом голови і тулуба; скоротіть час перебування у темряві (дивитися телевізор можна лише в освітленій кімнаті); харчуйтеся раціонально, надаючи перевагу рибі, сирим овочам і фруктам, обмежте вживання тваринних жирів, а також рідини у вечірній та нічний час; відмовтесь від тютюну та спиртних напоїв.

Для вас дуже важливий міцний сон — не менше 8 годин на добу (бажано на високій подушці). Точно дотримуйтесь режиму закапування крапель. Якщо вам необхідно піти з дому надовго, не забудьте взяти їх з собою. Регулярно відвідуйте лікаря. Навіть при стабілізації внутрішньоочного тиску контрольне обстеження рекомендоване хворому не рідше одного разу на 3 місяці.

Пам'ятайте, глаукома — підступна хвороба. Самолікування  тут недопустиме. Тож будьте уважні у ставленні до своїх очей. Бережіться та будьте здорові.



Автор: Людмила Строніна, районний окуліст
28 липня 2012 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації