Вхід | Реєстрація

Рекомендації щодо вибору кран-балки

На виробничих ділянках і складах, ремонтних майстернях, фермерських господарствах, будівельних майданчиках – усюди, де є потреба в піднятті та переміщенні різних важких вантажів, неможливо обійтися без підйомно-транспортних механізмів. У даний час найпоширенішими з них на вітчизняних підприємствах є кран-балки опорні та підвісні. Їх застосування дозволяє оптимізувати багато технологічних процесів і мінімізувати трудовитрати.

Варто відзначити, що сучасні кран-балки по суті справи є спрощеним різновидом мостових кранів і призначені для роботи з порівняно не дуже важкими вантажами (маса яких не перевищує 16 тонн). Принцип роботи кран-балок полягає в наступному: за допомогою вантажозахоплювальних пристосувань до вантажопідйомного механізму (як правило, це ручна або електрична таль) кріпиться вантаж.

Залежно від типу і габаритів вантажу в якості кріпильного компонента можуть використовуватися крюкові підвіски, стропи, електромагніти, грейфери, а також інші пристрої, здатні виконувати дану функцію. Після закріплення вантажу його за допомогою таля піднімають на певну необхідну висоту.

Цілком очевидно, що ручні талі доцільно використовувати тільки на тих кран-балках, які призначені для роботи у легкому режимі (тобто нетривалий час і з великими перервами в роботі). Для більш інтенсивної роботи кран-балки зазвичай комплектуються електричними талями, котрі також зазвичай називають тельфери.

Талі підвішуються до основного центрального компонента кран-балки – моста, при цьому вони можуть переміщатися уздовж моста практично по всій його довжині. Міст, у свою чергу, за допомогою кранових коліс, може пересуватися у горизонтальній площині по рейках (які зазвичай називають підкрановими шляхами), розташованими паралельно по обидві сторони робочого майданчика.

Підкранові шляхи можуть або кріпитися до капітальних стін будівлі, або закріплюватися на опорах (колонах). У першому випадку кран-балку прийнято називати підвісною, у другому випадку – опорною. Кран-балка підвісна (https://kzpto.com.ua/uk/kran-balka-pidvisna/) може бути встановлена тільки у приміщенні, а її опорний аналог – як у приміщенні, так і на відкритому майданчику.

Основна перевага підвісної кран-балки: вона повністю розташована на висоті та абсолютно не віднімає робочого простору, що особливо важливо у невеликих і захаращених приміщеннях. Що стосується переваг і недоліків опорної кран-балки (https://kzpto.com.ua/uk/kran-balka-oporna/), то вона більш безпечна і надійна, завдяки опорам, але при цьому опори трохи захаращують робочий майданчик і ускладнюють його огляд кранівнику.

Як вважають експерти, на сьогодні найкращі кран-балки всіх типів виготовляють на Київському заводі підйомно-транспортного обладнання. Уточнити поточні ціни на кран-балки КЗПТО можна на заводському сайті - kzpto.com.ua

29 червня 2021 | Категорія: Технології та ІТ

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації