Вхід | Реєстрація

Що має бути в автомобілі за законом

Cідаючи за кермо, водій бере на себе певні зобов’язання. У тому числі і стосовно того, що повинно бути у кишені і на борту. Природньо, що коли автомобіль став більш-менш поширеним явищем, держава не могла залишитися осторонь. І відразу спробувала поставити автомобільну справу під контроль — почала реєструвати авто і видавати номерні знаки. За 120 років, що минули відтоді, пакет документів, які повинен возити із собою водій, зріс від одного свідоцтва про реєстрацію до цілого переліку паперів.

Які документи треба мати про собі завжди:

  • посвідчення водія з відповідною відритою категорією.
  • документ, що підтверджує реєстрацію транспортного засобу, яким керує водій, та причепу, якщо такий є в наявності під час перевірки;
  • поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності. Вищеназваний перелік наведений у п. 2.1 ПДР та ст. 16 Закону України «Про дорожній рух». Однак, у багатьох випадках добірка паперів може бути ширшою.

Документ, що підтверджує інвалідність. Знадобиться для водіїв з інвалідністю або водіїв, які перевозять пасажира з інвалідністю — на випадок, коли доведеться паркуватись на місцях для інвалідів або відступати від виконування вимог деяких знаків та табличок (згідно з п. 2.8 ПДР).

Водій, що виконує вантажні або пасажирські перевезення, повинен мати талон техогляду на транспортний засіб, а також документи на вантаж, перелік яких розкрито у ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Талон про проходження обов’язкового техогляду треба мати також водіям легкових автомобілів, які використовуються з метою отримання прибутку (ст. 35 Закону України «Про дорожній рух»).

Маршрутний лист і графік руху — для водіїв транспортних засобів, які здійснюють рух певним маршрутом.
Дозвіл на володіння та носіння зброї — якщо така перевозиться кимось в автомобілі.

Дозвіл на використання спецсигналів (кольорові маячки або сирена), якщо такими обладнано автомобіль.
Документ щодо приналежності водія до пільгової категорії, яка звільняє від необхідності мати страховий поліс «автоцивілки» — якщо водій такою пільгою користується (ст. 13 Закону України «Про обов’язкове страхування»).

У редакції Правил дорожнього руху України у 2020 року страховий поліс може бути як на паперовому, так і на електронному носії — тобто у вигляді картинки на екрані смартфону. Поліцейський під час перевірки зможе сам перевірити його правильність в базі Моторного (транспортного) страхового бюро України.

30 липня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації