Вхід | Реєстрація

Якщо ви перестаралися з поливом кімнатних квітів

Перевірити на загнивання. Спочатку обережно дістаньте постраждалу рослину з горщика. Перезволожений ґрунт повинен бути податливим. Якщо він виявиться твердим, залийте ще трохи води і почекайте 10–15 хвилин.

Після цього ґрунт стане досить м'яким, і ви зможете витягнути рослину, не пошкодивши її. Очистьте коріння від залишків ґрунту, промийте їх теплою водою і уважно огляньте.

Якщо виявите гниль, обережно зріжте постраждалі ділянки гострим ножем або ножицями.

Просушити коріння і стебло. Оберніть кореневу систему і стебла декількома шарами паперових рушників. У такому вигляді покладіть рослину в теплому і сухому приміщенні. Коли рушники просочаться, замініть їх і повторюйте цю процедуру, поки рушники будуть лише злегка вологими, але не мокрими.

Приготуйтеся до того, що сушка може зайняти 1–3 години, і не кладіть рослину поруч з опалювальними приладами для прискорення процесу. Через це волога буде випаровуватися нерівномірно, і квітка швидко пересохне.

Обробляємо коріння. Щоб запобігти появі хвороб, перед пересадкою корінці потрібно обробити антисептиком. Найкраще для цього підійде активоване вугілля.

Для невеликої рослини буде достатньо 1–2 таблеток. Потовчіть їх у порошок і обробіть кореневу систему, приділяючи особливу увагу місцям, які довелося обрізати.

Активоване вугілля знезаразить квітку, витягне з неї зайву вологу, що залишилася після сушіння, не давши тим самим вашому зеленому вихованцеві згнити в новому ґрунті.

Пересадити в новий ґрунт. Пересадіть квітку в новий ґрунт, не забувши подбати про гарну дренажну систему. Для цього оберіть горщик зі спеціальними отворами для відводу зайвої вологи. Шар дренажу повинен бути товщиною 2–3 см для цього можна використовувати гальку або керамзит.

Коли пересадка буде закінчена, не поспішайте ставити горщик на сонячне вікно. В таких умовах залиті корінці швидко зіпріють, і зелений вихованець просто загине.

Щоб цього не сталося, на найближчі 2–3 тижні приберіть рослину в притінене місце, де немає сильних протягів. Важливо, щоб в приміщенні була стабільна температура +18–20 °C.

Провести санітарну обрізку. Щоб квітка швидше відновлювалася, обріжте трохи листя. Сміливо позбавляйтеся від старої млявою і пошкодженої зелені.

Вона не приносить користі, але забирає сили і поживні речовини, які рослина могла б витратити на відновлення здорової частини. Якщо млявої зелені не виявиться, приберіть кілька нижніх листочків.

Налагоджуємо полив. Перші 2–3 тижні, поки рослина не відновилася, проводьте полив так, щоб ґрунт залишався трохи вологим, а не сирим. Потім перенесіть горщик на сонячне вікно, з'ясуйте, який режим поливу потрібен для цього виду, і намагайтеся суворо дотримуватися саме його. Розмістіть поруч з горщиком спеціальну табличку або ярличок, на який зручно записувати необхідну інформацію по догляду, щоб не забувати основні аспекти догляду.

Пам'ятайте, що врятувати залиту квітку можна тільки при екстреній пересадці. Якщо трохи затягнути, коренева система зеленого вихованця почне загнивати, і він просто загине.

3 серпня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації