Вхід | Реєстрація

Ефективна самооборона: що слід знати про травматичну зброю

Питання власної безпеки виникає перед кожним усвідомленим громадянином. На жаль, у більшості людей розвинене почуття уявної безпеки, багато в чому через високий рівень порядності сучасного суспільства.

Протиправні дії з боку третьої особи можуть бути вчинені щодо будь-якої людини – незалежно від статі, віку і рівня фізичної розвиненості. Умови критичних ситуацій не завжди дозволяють дочекатися наряду поліції. З цієї причини не зайвим буде подбати про свою долю самостійно. На щастя, чинне законодавство дозволяє придбання і володіння засобами самозахисту.

 

Травматична зброя – фаворит ринку пристроїв для самооборони

Сфера легальної зброї і спецпристроїв багата різними засобами для самозахисту. У безліцензійному порядку реалізуються газові балончики. Пройшовши ряд процедур можна стати власником мисливської рушниці і для цілей самозахисту придбати до неї патрони з гумовим дробом.

Найоптимальніший засіб самооборони, хоча і не всім доступний - це т.зв. "гумостріл". Пристрій травматичної дії не має недоліків вищевказаних зразків – він в міру потужний і при цьому має порівняно невеликі габарити. У збройових магазинах представлений широкий вибір травматичної зброї, див. за посиланням. Слід зазначити, що згідно із законодавством, торговим точкам дозволено продавати такі вироби виключно вітчизняного виробництва.

 

Якою вона буває?

Громадянин може придбати виріб на основі історичного зразка (напр. револьвера системи Нагана), або модель, розроблену "з нуля".

Також гумостріл можна розділити на дві категорії:

  1. Пістолет - напівавтоматична зброя, в більшості випадків має магазин підвищеної ємності. Перед використанням необхідно зняти з запобіжника і дослати патрон. Цей варіант привабливий швидкострільністю і можливістю швидкої перезарядки.
  2. Револьвер – класична надійна конструкція, яка має барабан. Даний варіант готовий вистрілити одразу ж після зняття із запобіжника. Серед недоліків: невелика ємність барабана (5-6 патронів, максимум 7) і низька швидкість заряджання. Крім того, револьвер ширший за пістолет.

Кому доступна?

Згідно із законодавством, травмат входить в категорію цивільної зброї. Відповідно, порядок отримання дозволу практично ідентичний такому, як і в випадку з гладкоствольною зброєю. Однак є одне «але» - придбання доступно обмеженому колу людей. У число таких громадян входять:

  • співробітники органів правопорядку і їх близькі родичі;
  • особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві;
  • журналісти;
  • депутати Верховної Ради України;
  • члени громадських організацій, що займаються підтримкою громадського порядку і охороною державного кордону;
  • військовослужбовці, за винятком тих, які проходять строкову службу.

 

Нюанси застосування

У конструкції гумостріла присутні обмеження по використовуваному боєприпасу і його максимальній потужності. Виходячи з цього, дистанція ефективного самозахисту не перевищує 7 метрів.

Також потрібно враховувати балістику гумового снаряда – кінетична енергія кулі може істотно знизитися навіть при попаданні по легкому одягу, не кажучи вже про товсті куртки. Підсумкова енергія кулі під час контакту з нападаючим може виявитися відверто слабкою.

В ході судових розглядів проводиться балістична експертиза. Її мета – визначити, на якій дистанції був зроблений постріл і в яку частину тіла цілився той, хто захищався. На підставі даних відомостей суд буде визначати ступінь правомочності застосування зброї.

 

Чого не слід робити:

  1. Стріляти з відстані, яка менша за допустиму. Як правило, не ближче 3,5 м.
  2. Цілитися по забороненим зонам. У число таких входять: голова і шия, пах, жіночі груди.

Якщо суд доведе, що той хто захищався мав можливість зробити постріл в "допустиму" область на прийнятній дистанції, або ж зовсім міг уникнути застосування зброї, але при цьому навпаки, навмисно вистрілив, проігнорувавши умови дистанції і зон тіла, то з великою часткою ймовірності його дії будуть кваліфіковані як перевищення меж необхідної самооборони.

З урахуванням усього вищесказаного, необхідно виробити чітке розуміння того, що застосування засобів самооборони повинно бути відкладено рівно до моменту настання однієї з ознак явної загрози здоров'ю або життю і альтернативних виходів із ситуації більше немає. Строго кажучи, необхідно всіляко уникати конфлікту, якщо це представляється можливим.

Розміщено на правах реклами
1 серпня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації