Що таке агроволокно та як ним користуватись
Господарі постійно шукають варіанти збільшення урожаю та поліпшення умов вирощування, збору плодів. Одним з помічників стає агроволокно. Цей відносно новий вид нетканого матеріалу вже знайшов розповсюдження не тільки на невеликих городах, а й на полях
Господарі постійно шукають варіанти збільшення урожаю та поліпшення умов вирощування, збору плодів. Одним з помічників стає агроволокно. Цей відносно новий вид нетканого матеріалу вже знайшов розповсюдження не тільки на невеликих городах, а й на полях фермерських господарств.
Що це таке: опис та характеристики
Безперечно, перед тим як купити агроволокно варто дізнатися, що ж це взагалі таке. А це нетканий, пористий матеріал, в основі котрого поліпропілен. Агроволокно міцне, легке, екологічне, стійке до підвищеної вологості, впливу ультрафіолету, коливань температури. Всі ці властивості матеріалу надають стабілізатори, котрими він наповнюється при виробництві. Агроволокно активно використовується на ділянках для вирощування ягід, овочів та навіть дерев. Основні переваги:
- пропускає вологу і повітря;
- стримує ріст бур’янів;
- захищає від комах та птахів;
- підтримує природні процеси, котрі відбуваються в ґрунті;
- знижує частоту поливу, адже утримує вологу, не дає їй занадто інтенсивно випаровуватись;
- зберігає тепло, тим самим захищає від температурних коливань;
- запобігає перегріву рослин в спеку.
Такі можливості забезпечують агроволокну значні масштаби використання. До того ж строк придатності різних видів матеріалу коливається від 2 до 5 років.
Біле і чорне агроволокно
В магазинах можна знайти біле та чорне агроволокно. Вони не взаємозамінні, кожен варіант має своє призначення. Біле, його ще називають покривним, використовується для:
- укриття рослин на ділянці, створення затінку під час літньої спеки;
- накриття насіння після посіву для прискорення строків проростання та дозрівання;
- створення парників на дугах.
З білого полотна шиють ковпаки-мішки для зимового захисту дерев та кущів від промерзання.
Чорне агроволокно призначене для захисту від бур’янів. Важлива відмінність не тільки в кольорі, але і в майже нульовому світлопроникненні. За рахунок цього його активно використовують для мульчування ґрунту, тобто захисту рослини від забур’янення.
Стелять чорне агроволокно прямо на підготовлену до посадки землю, не на посіви, чи городину. В полотні роблять отвори, куди і висаджують розсаду овочевих культур чи ягоди. Саме для них зазвичай використовується покривний матеріал. На місці, де лежить агроволокно не проростають бур’яни, адже вони не отримують сонячних променів. Культурні ж рослини розвиваються краще, і не лише тому що людина попередила появу найсильнішого ворога, а і тому що:
- вільно надходить вода. Через отвори, зроблені при посадці, чи з системи крапельного поливу, котру змонтували заздалегідь;
- немає дефіциту тепла;
- волога утримується в ґрунті, а не вивітрюється чи випаровується як це відбувається при звичному методі вирощування.
Чорне агроволокно активно використовується в садівництві. Оскільки навколо стовбура дерева також не повинно бути бур’янів, з даного матеріалу виготовлять спеціальні пристовбурні кола. В результаті не потрібно полоти, земля пухка та має хорошу структуру, досягається відмінна аерація та дренаж. Та і виглядає ділянка поблизу дерева значно доглянутішою.
Як обирати агроволокно
Перш за все варто вирішити для яких цілей потрібен цей матеріал. Виходячи з цього вдасться зрозуміти, яка потрібна щільність. У білого вона може бути така:
- 17 г/м2 – найтонше полотно, котре підходить для укриття рослин після висадки, коли ще є незначна загроза заморозків. Витримає зниження температури до -2?С;
- 19 г/м2 – застосовується для таких же цілей, але витримує похолодання до -3?С. Натомість вдень такий укривний матеріал чудово пропускає сонячні промені до рослин, що їм в цей період дуже необхідно;
- 23 г/м2 – захистить від заморозків -5?С, синтетичне полотно не важке і не буде обтяжувати рослини, тому його можна вкладати прямо на них.
Біле агроволокно більшої щільності здатне захищати від більш значного зниження температури. Найбільший показник – 60 г/м2, це гарантований бар’єр між помідорами, що підростають, картоплею чи огірками і 12-ти градусним морозом. Саме такий матеріал використовується для створення додаткового укривання теплицям, та захисту дерев та кущів взимку.
Чорне укривне полотно має щільність 50 г/м2, що допомагає йому відмінно справлятися з мульчуванням. Також ним вдасться замінити плівку, в тому випадку, якщо потрібно прогріти землю. Матеріал досить щільний та міцний, тому по ньому можна сміливо ходити, не турбуючись про пошкодження.