Вхід | Реєстрація

Арешт банківських рахунків: що робити та як запобігти?

НБУ зобов’язав українські банки надавати виконавцям інформацію про реквізити рахунків боржників та залишки коштів на них. А Мін’юст затвердив наказ, згідно з яким банки можуть арештовувати рахунки своїх клієнтів через заборгованість. Але чи всім українцям відомо, що в них «висять» борги? Для декого арешт рахунку — як «сніг на голову». Що робити, якщо в якийсь момент ви з’ясували, що не можете більше скористатися банківською карткою та де перевірити себе на наявність заборгованості, поради YouControl.
Останнім часом деякі клієнти українських банків могли зіштовхнутися з проблемою автоматизованого арешту коштів на своїх рахунках за виконавчими провадженнями. Яким же чином накладається такий арешт? Спершу виконавець отримує інформацію про рахунки боржника в банках та наявність коштів на них. Потім виносить постанову (в електронній формі) про накладення/зняття арешту щодо коштів на цих рахунках і направляє її в банк. Після чого банк приймає її до виконання і здійснює фактичне блокування коштів на рахунку.

Рахунки вже арештовані: що робити?

По-перше, слід звернутися в банк, у якому обслуговується ваш рахунок та з’ясувати причини блокування. Банк повідомить, що кошти на рахунку арештовані на підставі постанови державного/приватного виконавця. У багатьох вітчизняних банках така інформація вже відображається в мобільному застосунку.

Для того, щоб бути певними, що ви чи ваші рідні не опиняться в схожій ситуації, варто перестрахуватися. Є чимало способів, як налаштувати моніторинг самих себе чи близьких людей та отримувати сповіщення про зміну статусу по запитуваній особі. На ринку є автоматизовані рішення, що вирішують ці питання, скажімо, інструмент YouControl People. Там, за результатами введення прізвища, імені, по батькові особи та дати її народження, можна відслідковувати:

  • інформацію про відкриті виконавчі провадження;
  • дані про особу стягувача;
  • категорію стягнення;
  • виконавчий документ та контактні дані виконавця.

Якщо стягнення відбувається на підставі судового рішення — ознайомтесь із його змістом. Для зручності можна скористатися ботом, який оперативно повідомлятиме про всі зміни статусів запитуваної особи, у зручному для вас месенджері.

По-друге, слід звернутись до виконавця за інформацією, у тому числі для ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження. Це вкрай важливо, щоб зрозуміти підстави виникнення боргу, щодо якого відкрите провадження та накладений арешт на кошти.

По-третє, після виконання попередніх двох дій, у вас з’являються декілька варіантів розвитку подій. Ви можете обрати найоптимальніший з них для вирішення конкретної ситуації:

  1. сплатити заборгованість згідно із виконавчим документом (у т. ч. збір та інші витрати провадження) — для його закінчення і зняття арешту;
  2. направити виконавцю заяву про скасування накладеного арешту (до прикладу, у зв’язку з арештом спеціальних рахунків, що призначені для отримання урядової допомоги);
  3. оскаржити постанову виконавця про накладення арешту та/або виконавчий документ, на підставі якого здійснюється стягнення.

Варто зауважити, що у всіх зазначених випадках краще скористатись правовою допомогою адвоката або досвідченого юриста, оскільки існує багато правових нюансів, від яких залежатиме позитивне вирішення ситуації.

16 серпня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації