- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Основні помилки при збиранні озимого часнику
Зараз традиційний час збирання врожаю часнику з грядок. Зазвичай, він уже зміцнів і набрав потрібну масу, лусочки підсохли і ущільнилися, листя пожовкло й полягло, стрілки-індикатори випросталися, а шкірка на бульбах почала лопатися.
Щоб він довше пролежав, не достатньо дотримуватися лише правил вирощування часнику, вчасно його прибрати і ретельно просушити. Важливо виконати всі правила збирання врожаю. Просто витягнути часник з грядки і прибрати на сушку — не вийде!
Які ж помилки найчастіше допускають садівники в процесі збирання врожаю.
- Якщо земля досить щільна, важка, покрита сухою кіркою, у жодному разі не можна просто витягувати силою часник із землі. Ви можете пошкодити стебло рослини або просто відірвати його, залишивши саму головку в ґрунті. У результаті, у відкриту «рану» можуть потрапити мікроби та інфекції, заражений часник лежати довго не зможе. Та й в процесі сушіння може втратити забагато вологи, стане сухим і несучим. Такі головки доведеться відразу пустити на їжу.
- Найкраще — акуратно підкопувати часник вилами або лопаткою. При цьому не рекомендується встромляти лопату в ґрунт під кутом. Ви можете пошкодити саму цибулину чи коріння. Такий часник також буде непридатний до зберігання. Краще встановити інструмент на відстані 7 сантиметрів від стебла перпендикулярно до грядки, акуратно підкопати і дістати цибулину.
- Якщо довгий час немає дощів і земля зовсім висохла, не варто викопувати часник і старанно очищати його від сухих грудок ґрунту. Краще ґрунт трохи пролити, прибрати часник і потім його обов’язково ретельно просушити. У іншому разі, великі сухі грудки землі при обтрушуванні можуть відірвати часнику корінці.
- Навіть якщо вам здається, що земля суха і обсиплеться з часнику при легкому обстукуванні, робити це все одно не треба. Не варто обтрушувати часник об інструмент або краї грядки. Ви можете пошкодити лусочки, які захищають часник від впливу зовнішніх факторів, мікробів і бактерій. Часник навіть із невеликими ушкодженнями швидше згниє або покриється цвіллю. Краще акуратно обтрусіть землю ганчірочкою, на наступний день, коли земля висохне, повторіть процедуру. На другий раз вона вже без зусиль обсиплеться.
- Якщо прибирати часник вдень під час спеки, а потім і сушити його під палючими променями, той може підгоріти і висохнути навіть за невеликий період часу. Тому до збору врожаю краще приступати рано вранці або пізно ввечері і сушити часник обов’язково в тіні.