Вхід | Реєстрація

Цибуля почала гнити після прибирання в сховище

Цибуля — один із найпопулярніших овочів. Вона використовується в багатьох рецептах і відрізняється корисними властивостями. Але зберегти її протягом усієї зими анітрохи не легше, ніж виростити.

Річ у тім, що цибуля схильна до захворювань, що можуть уразити врожай навіть у сховищі.

Сіра гниль. Викликається грибком і вважається найнебезпечнішою хворобою. Рослина починає хворіти ще влітку, тривалий час грибок залишається в цибулинах, а взимку знищує врожай.

Зазвичай, грибок оселяється на ослаблених рослинах, що призводить до ще більшого їх пригнічення. Кущики ростуть повільно, а перо стає деформованим. Цибулини при цьому виглядають абсолютно звичайними і нічим не видають наявність збудника. Процес протікає повільно і непомітно.

Уражені цибулини починають ставати м’якими з верхньої частини, а за кілька місяців згнивають цілком. Помітити недобре можна за неприємним запахом. І це дуже важливо, адже хвороба передається до здорових цибулин, у результаті загине весь врожай.

Як запобігти. Хоча одразу після збору врожаю хворі цибулини не видають себе, краще всі підозрілі покласти окремо. Перед тим, як відправити врожай у сховище, ретельно просушіть його.

Контролюйте температурний режим. Нехай у приміщенні буде прохолодно, але не дозволяйте температурі опускатися нижче за 3 градуси за Цельсієм.

І, звичайно ж, вологість — один з важливих факторів, що провокують гниття. Вона має бути не більшою за 70%.

Мозаїка. Ця хвороба має вірусну природу, і переносять її такі комахи, як попелиці, нематоди і кліщі. Протягом тривалого часу ви можете навіть не здогадуватися, що цибулини уражені вірусом.

Якщо уважно придивитися до цибулевого пір’я ще в городі, то можна помітити світлі плями на них. Це перша ознака захворювання. Вірус відбивається на формі цибулин — вони виростають більш дрібними і витягнутими. Якщо такі овочі прибрати в сховище, то вони будуть залишатися активними, можуть почати проростати, а це означає, що з часом будуть і гнити.

Як запобігти. Боротьба з комахами — перше, на що варто звернути увагу. Якщо не буде переносника, то не буде і хвороби.

На щастя, дізнатися про те, чи є хворими екземпляри, можна ще в городі і під час сортування врожаю. Тому уважно відбирайте для зберігання лише здорові цибулини.

Сівозміна також допоможе вам уберегти цибулю від мозаїки та інших хвороб. Цибуля добре почувається після кабачків, огірків, патисонів, капусти, моркви, картоплі, помідорів, селери, кропу, петрушки. Не варто садити цибулю після часнику.

Бактеріальна гниль. Якщо цибулину вразили бактерії, що викликають цю хворобу, то ви дізнаєтеся про це не одразу. Адже гниття починається з серединки, поступово просуваючись до зовнішніх шарів. Цибулина може виглядати цілком гарною, а коли сліди гниття з’являться на поверхні, буде вже пізно. Лише різкий запах може підказати, що щось не так.

Як запобігти. Поширюють бактеріальну гниль комахи. Для профілактики необхідно боротися з цибулевою мухою, павутинним кліщем і муховою дзюрчалкою. Тут можна використовувати найпростіші засоби, наприклад, сіль і золу. Розчином солі (на 10 літрів 1 склянка) поливають грядки, щоб відлякати шкідників. А золою, змішаною з тютюновим пилом і меленим перцем, присипають ґрунт, щоб шкідники не залишали у ньому свої личинки.

Обирайте для цибулі грядки з гарним дренажем. Хвороби бактеріальної природи розвиваються за умов надлишку води.

Зберігайте цибулю в сухому, прохолодному місці. Це зменшить ймовірність появи бактеріальної гнилі.

20 серпня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації